У школі відзначили міжнародний день рідної мови

новини рідна мова21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є рідна мова.  Рідною мовою української нації є українська мова.

Міжнародне свято рідної мови має сприяти захисту мови   як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

«Мови – це важливо»,- ось гасло Міжнародного дня рідної мови.

Цього дня у нашому закладі відбулось свято рідної мови в рамкках учнівського проєкту. Підготували і провели свято учні 9-А класу на чолі з класним керівником, вчителем української мови Астапюк І.М.

Форма проведення свята – усний журнал, що створений із наступних сторінок: «Історія свята», «Цікаві факти про українську мову», «Звучи, рідна мово», «Нас єднає рідна мова».

У Міжнародний день рідної мови найкращі слова любові до слова, до мови учні висловили найкращими поетичними рядками: «Чому люблю я українську мову», «Як парость виноградної лози…», «Мова наша мова…».

Мова – це той інструмент, який єднає народ в єдине ціле. Як справжня шкільна родина, яку єднає мова, школа, дружба учні долучилися до виконання пісні «Краща мова єднання – це українська», згадавши День єднання, нове свято, яке започатковане і оголошене Президентом України 16 лютого 2022 року.

Також учні не могли не згадати важкі часи для нашої країни, війну, що нині триває на Сході України.

На закінчення свята прозвучав вірш у виконанні Оверчука Даніїла, у якому висловлювалися мрії і бажання бачити свою Батьківщину мирною,єдиною, квітучою, а молодь щасливою:

В моїй Україні не плюють на підлогу,

Отримують і надають допомогу,

І молодь моя не пꞋє і не курить,

Займається спортом, співати так любить.

 

В моїй Україні чемні дівчата!

А хлопці їх вміють щиро кохати!

Навчаються жити, читають книжки,

І горді від того наші батьки!

Найактивнішими учасниками свята були Оверчук Даніїл, Богун Катерина, Франчук Євгеній. Готуючись до свята, учні виготовили стінгазету на тему: «Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка», активними учасниками створення стінгазети були Михайловська Анна та Солопчук Анастасія.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.