Тиждень протидії булінгу

новини булінгОднією з найактуальніших проблем в учнівському середовищі є насильство та жорстокість, які направлені на одну дитину. БУЛІНГ- достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно визначає, нажаль, нам добре і давно відоме. Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування.

Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків.

З 27 по 30 вересня  у школі пройшов Тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». В  рамках тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування).

Для учнів 1-3 класів проведено лінійку «Стоп булінг!». Учні 4-А класу під керівництвом Ковальчук В.М. підготували сценку про дівчинку,  яку цькували однокласники за читання художніх книг. Після інсценізації вихованці закликали присутніх, щоб так ніколи не робили.

Щоб акцентувати увагу  на  серйозності наслідків, заподіяних жертві цькувань, знущань, залякувань для школярів була проведена вправа «Зім’ятий папірець». Також школярі ознайомили присутніх з трьома простими крокам дій (STOP, TALK, WALK),  коли  булі починає провокувати конфлікт або розпалювати ворожнечу і дали поради до кого можна звернутися за допомогою.

Для учнів старших класів соціальним педагогом Тимощук О.А.  проведено інформаційно-просвітницьку лінійку на тему: «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи подолання». Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту і взяли участь у вправі «Міфи та факти про насильство і жорстоке поводження щодо дітей».

новвини ббулінгАктивно долучилися до проведення  Тижня  класні керівники, які провели профілактичні  бесіди «Стоп булінг!», склали поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

Класний керівник 3-Б класу Григорцевич І.Д. провела з учнями   виховну годину «Що таке насильство? Його види».

Для учнів 6-А класу під керівництвом Шеремет Л.М. проведено  виховну годину «STOP булінг».

Для учнів 5-11 класів практичним психологом Бедко А.Г.  проведено анонімне анкетування, де учні давали відповідь на такі питання:  чи знають, що таке булінг;  чи спостерігаються явища булінгу в твоєму класі; з якими приниженнями  стикалися  в школі; назвіть причини, через які деякі учні стають жертвами знущань з боку інших школярів.

новвини булінгУ вестибюлі школи встановлено скриньку довіри для повідомлень про випадки булінгу.

Під час зустрічі класних керівників з батьками проведено бесіду «Булінг: за дітей відповідають батьки», де ознайомлено  батьків із законодавством щодо булінгу .

Отже, створити сприятливі умови для розвитку, виховання та навчання – головне завдання закладу освіти. Від того, в якій атмосфері перебувають діти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися і, зрештою, просто приходити до  школи. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найліпшою основою, щоб запобігти насильству та булінгу в закладі освіти.

новини буліінг

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.