Символіка

Емблема 
емблема гімназії

Емблема гімназії № 11 є офіційним знаком гімназії. Використовується при оформленні тематичних виставок, робіт, стендах, під час освітнього процесу, у гімназійному діловодстві, на заходах за участю представників гімназії або у відповідних навчально-методичних і виставкових матеріалах.

     Значки, відзнаки, інші форми ідентифікації з зображенням емблеми гімназії носять на лівій стороні грудей на середній відстані між передпліччям і ліктем по вертикалі. Діаметр кола при виготовленні емблеми сталими розмірами не визначається, однак має бути пропорційним елементам які знаходяться в ньому з збереженням всіх дотичних і симетричних ліній.

     Порядок застосування і використання емблеми гімназії не є вичерпним і обмеженим. Працівники, учні, адміністрація можуть використовувати емблему гімназії без додаткових погоджень і отримання дозволів на її застосування. Особи які не є учасниками освітнього процесу гімназії № 11 м. Бердичева процес, умови, обставини, час  використання емблеми гімназії  мають погодити з адміністрацію гімназії у довільній формі . У разі неотримання такого погодження адміністрація гімназії залишає за собою право вимагати у встановленому порядку припинення використання емблеми гімназії. Внесення змін, коректив, доповнень до зображення емблеми, зміна розмірів і місця розташування елементів, кольорів і написів емблеми  належить виключно її автору.

     Емблема гімназії № 11  м. Бердичева створена у 2013 році директором гімназії Марківським Андрієм Петровичем з загальним дотриманням  геральдичних правил і вимог до ідентифікаційних зображень і змінена у 2022 році у звязку з отриманням закладом нового статусу.

 Геральдичний опис емблеми

     Композиція емблеми виконана  у формі кола. Загальне коло емблеми поділяється на дві частини – внутрішню і зовнішню.

     Внутрішня частина – це поле кола лазурної емалі в якому по центру від крайньої нижньої точки зовнішнього кола, до половини внутрішнього,  розміщена колона  іонічного архітектурного ордеру з срібного металу. Колона рівновіддалена від крайніх бокових точок внутрішнього кола. У нижній частині колони, не торкаючись її основи червоною емаллю вписано дату «1925». Від середини колони і до початку капітелі, відповідно до загальної симетрії, розміщений герб міста Бердичева. Герб міста не виходить за межі колони по ширині.

     Над колоною вписані срібним металом дві цифри – «11», цифри не торкаються верхньої частини капітелі колони і перебувають у самостійному стані без опори. Висота цифр не менше 2/3 від половини поля внутрішнього кола  (основи емблеми) до  чорного кола.  Від основи колони з зворотнього боку по окружності внутрішнього поля емблеми розміщені дві оливкові гілки з обох боків колони з срібного металу. Кожна з гілок симетрично розташовані одна відносно одної і мають по 14 листків кожна.

     Обрамляє сформовані елементи внутрішнього поля емблеми – вузьке коло білого кольору, яке розміщене за колоною і оливковими гілками в нижній частині.

     Зовнішня частина емблеми  являє собою вузьке коло чорного металу.

     Між срібним, внутрішнім, і чорним, зовнішнім, колом розташоване кругле лазурне поле,   поверх якого нанесений напис золоти металом у верхній частині, розміром не менше 2/3 від зовнішньої окружності емблеми: «ГІМНАЗІЯ № 11 МІСТА БЕРДИЧЕВА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» великими літерами однакової висоти. Напис не торкається жодного з елементів емблеми і є її невід’ємною складовою.

Значення емблеми і її елементів

     Емблема гімназії є завершеною композицією, що складається з різних елементів і є ідентифікатором осіб, речей, результатів творчої, інтелектуальної діяльності в середовищі.

Значення кольорів

Емалі:

     Лазур (синій) — в геральдиці тинктура,  є основним кольором емблеми, належить до геральдичних кольорів — символізує великодушність вчителя, чесність, вірність обраному шляху, професії і бездоганність виконання роботи і своїх обов’язків.

     Червінь (червоний)— символізує хоробрість і мужність багатьох поколінь учнів гімназії і педагогів в випробуваннях ХХ-ХХІ століття,  любов до своєї професії, роботи не дивлячись на труднощі.

     Чернь (чорний) — символ обережності, виваженості,  мудрості.

Метали:

     Срібло (білий) — символізує благородство вчителя, відвертість учня, чистоту взаємовідносин між учасниками освітнього процесу, правдивість у роботі і навчанні.

     Золото  — використане у значенні  багацтва знань, сили, вірності обраному шляху, його початок в стінах гімназії, справедливість, милосердя.

Елементи емблеми

     Загальна композиція емблеми має круглу форму у значенні нескінченності навчання, виховання, педагогічної роботи, багату історію і тривалий час існування гімназії.

     Колона – штучний негеральдичний символ має значення стійкості різних випробувань які випадають на історію і життя гімназії, стабільність роботи закладу, основу подальшого життя учня, випускника, пов’язує минуле і теперішнє.

     Іонічний ордер має значення надання гімназією великої кількості знань в різних галузях від поезії до театральних навичок,   прагненням навчити учнів сприймати  світ прекрасного,  емоційність, витонченість, естетичність у  вихованні учня. Наявність великої кількості дрібних деталей на колоні вказує на багатогранність і велику кількість елементів навчання і виховання.

     Оливкові гілки – це природні негеральдичні фігури – символізують  мир, спокій, прагнення відсутності потрясінь, взаєморозуміння між учасниками освітнього процесу, вірність обраному шляху.

     Герб міста Бердичева вказує на приналежність і розташування гімназії в місті Бердичів.

     Цифри «1925» –  це дата яка стосується будівлі,  а не самої організації і діяльності гімназії як закладу. Ці цифри  вказують на початок роботи першого навчального закладу в приміщенні, де тепер працює  гімназія № 11 і початок його використання в освітніх цілях. Точний рік заснування гімназії в сучасному її розумінні – 1944. Оскільки приміщення сучасної гімназії надзвичайно важливе для мешканців мікрорайону в якому вона знаходиться і в свідомості жителів міста сформована думка, що гімназія № 11 була в теперішньому приміщенні завжди, то вказана дата була взята на емблему як дань освітній традиції і спадковості педагогічної роботи в будівлі гімназії.

     Цифра «11»  вказує на номер гімназії.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.