Налаштуйся на позитив

Протягом тижня з 29.11 до 03.12 2021 року в нашій школі проходив тиждень психології під назвою «Налаштуйся на позитив». Мета проведення тижня психології – формування базових психосоціальних компетентностей у дітей та підлітків. Серед запланованих заходів, були заходи для вчителів, учнів та батьків.

Для вчителів була проведена акція «Афоризм мого життя», де вчителі ділились своїм творчим кредо або висловом про своє життя. Метою заходу було підвищення рівня довіри між педагогами та набуття позитивного досвіду.

Символічне «Дерево бажань» було розміщене на першому поверсі, де хлопчики та дівчатка на різнокольорових листочках – метеликах мали змогу висловити свої мрії та прикріпити їх до уявного дерева. Учні натхненно та радісно ділилися своїми мріями та бажаннями. Метою заходу було покращення настрою, підвищення емоційного стану учнів, формування вміння висловлювати свої бажання.

Для учнів 4-х класів була проведена квест-гра «Слідопит», де учні з азартом виконували завдання про школу та вчителів. Метою заходу було  поповнення знань учнів про школу та вчителів, згуртування учнівських колективів, покращення знань майбутніх п’ятикласників про шкільне середовище. Для перемоги учні застосовували свої пізнавальні та креативні здібності, творчий підхід.

Особливу зацікавленість в учнів нашої школи викликало оголошення: «Увага! Увага! В школі з’явився Пожирач неприємностей. Знайдіть його та познайомтесь з ним». Учні з цікавістю шукали місцезнаходження Пожирача в школі та «годували» його своїми неприємностями, написаними в записках. Мета заходу: позбавлення негативних емоцій, зменшення рівня емоційної напруги в учнів.

З профілактичною метою серед учнів 7-9 класів було проведено акцію «Лист психологу». Учні мали можливість написати електронного листа психологу зі своїми питаннями чи проблемами, звернутися по допомогу.

Практичним психологом, Бедко А.Г., було проведено години психолога в 1-А та 1-Б класах на тему: «Ти і я – шкільна сім’я». На занятті першокласники мали можливість показати свій настрій за допомогою щасливого та сумного смайлика, об’єднатися в ігровій діяльності. Мета: згуртування класних колективів, формування вміння розуміти і підтримувати один одного.

З третьокласниками було проведено годину психолога на тему «Класний колектив дружбою міцний» з метою формування дружніх стосунків, вміння висловлювати свої емоції та почуття, а також вміння співпрацювати в команді. А з учнями четвертих класів – година психолога на тему «Друзі з особливими потребами» з метою формування емпатії, співчуття, поваги до інших людей та їхніх проблем, навчання толерантного відношення до людей з фізичними вадами.

Для учнів 11 класу був проведений  круглий стіл «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД?». Розмова була плідна, серйозна і результативна.

Учні 5-6 класів мали можливість показати свої творчі здібності виконуючи проєкт «Школа майбутнього», де за допомогою малюнків та колажів вони втілювали свої найсміливіші ідеї.

Соціальний педагог Тимощук О. А. провела в 5- х класах виховну годину з елементами тренінгу «Види насильства. Життя без насильства». Метою заходу було ознайомити учнів з поняттям насильства в сім’ї, школі, суспільстві та сформувати розуміння того, що насильство – ганебне явище, особливо в демократичному суспільстві. Діти з цікавістю виконували вправи з яблуком, з папером та робили висновки про непоправний негативний вплив жорстокості на психіку дитини.

Для батьків були оприлюднені  матеріали на сайті школи «Школа свідомого батьківства».

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.