Кібербулінг

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

За ініціативою компанії «Microsoft Україна» в Україні було проведено Всеукраїнське широкомасштабне дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питань безпеки дітей в Інтернеті». Таке дослідження було проведено в Україні вперше. За його результатами з 96% дітей-користувачів Інтернету віком від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі, 52% дітей виходять в Інтернет передусім для спілкування у соціальних мережах, де залишають свій номер мобільного телефону (46%), домашню адресу (36%), особисті фото (51%), навіть не задумуючись над наслідками.

Для ознайомлення дітей з небезпеками в Інтернет просторі у 6-А та 6-Б класах відбувся виховний проєкт: «Кібербулінг: загроза ХХІ століття».  Про користь  Інтернету учні були добре обізнані, а щоб знайти негативні чинники та загрози потрібно було довго розмірковувати. Групи «+» і «-» визначали позитивні і негативні сторони Інтернет простору.

Потім учні переглянули відео матеріал соціального спрямування «10 друзів кібербулінгу» (автор ФОП Данчук У. О.)

Учні зробили висновки та визначили для себе правила користування  Інтернет простором без небезпек.

Слід всім пам’ятати, що Інтернет -це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.