День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковане Указом президента України від 6 листопада 1997 року. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора – Літописця, послідовника Кирила і Мефодія, який став прабатьком української писемної мови.

Учнівське самоврядування закладу з нагоди святкування Дня української писемності та мови під керівництвом педагога-організатора Олени Вакулюк організували та провели низку заходів присвячених цьому дню. Інформаційна комісія влаштувала лінгвістичний арт-моб «Плекаймо мову!». Учні поширювали крилаті вислови про рідну мову видатних історичних постатей, громадських і культурних діячів, відомих українських письменників. Цим самим хотіли продемонструвати, що варто дбати про красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість та милозвучність.

Культурно-масова комісія учнівського самоврядування провела пізнавально-розважальний квест «Українська – це модно!» для здобувачів освіти 6-7-х класів. Протягом гри чотири команди відвідали шість станцій: «Морфологія», «Лексикологія», «Граматика», «Орфографія», «Синтаксис», «Фразеологія» на яких мали змогу пройти випробування і показати свої знання з правопису української мови та вміння використовувати їх на практиці. За виконання завдань кожна команда отримувала золоті або срібні монети. В результаті квесту, набравши найбільшу кількість монет перемогла команда 7-Б класу. Всі учасники гри були нагороджені солодкими подарунками.

Відзначення Дня української писемності та мови гартує нас усіх на шляху зміцнення державності та формування громадського світогляду. Адже кожен народ сформувався лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули гімназисти в цей день і понесли це в свої сім’ї та домівки.

Більше фото на нашій сторінці в мережі “Фейсбук”

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.