День вшанування жертв Бабиного Яру

29 вересня  в Україні  вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених нацистами  у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року). Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту, найтяжчим злочином проти людства. Це одна із найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.

З метою формування стійкого ставлення здобувачів освіти до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя для учнів 8-х класів був проведений  урок- пам’яті «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»,  який організувала класний керівник 8-А класу,  Кашперук І.П.

Під час заходу восьмикласники дізналися  про причини масового знищення  єврейського населення Києва,  про «Дорогу смерті», перших розстрілених, вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), підпільників  та інших «ворогів рейху».

Ведучі  Башук Софія та Ходаківська Катерина розповіли про страшні події Голокосту в   Бердичеві 1941 року та про бердичівлян, які отримали почесне звання « Праведник Бабиного Яру».

Особливо зворушливими були рядки поезій про Бабин Яр, які читали Бойчук Карина, Заблоцька Марія та Пшегалінська Анастасія.

Восьмикласники  дивилися документальні відеоматеріали, слухали свідчення свідків кривавої трагедії, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Бабиному Яру.

Той, хто не пам’ятає своєї історії, той не має права і на краще майбутнє. Пам`ятати про всіх і про кожного, зробити все, щоб ця трагедія ніколи не повернулася- обов`язок  кожного українця.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.