новини

День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковане Указом президента України від 6 листопада 1997 року. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора – Літописця, послідовника Кирила і Мефодія, який став прабатьком української писемної мови.

Учнівське самоврядування закладу з нагоди святкування Дня української писемності та мови під керівництвом педагога-організатора Олени Вакулюк організували та провели низку заходів присвячених цьому дню. Інформаційна комісія влаштувала лінгвістичний арт-моб «Плекаймо мову!». Учні поширювали крилаті вислови про рідну мову видатних історичних постатей, громадських і культурних діячів, відомих українських письменників. Цим самим хотіли продемонструвати, що варто дбати про красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість та милозвучність.

Культурно-масова комісія учнівського самоврядування провела пізнавально-розважальний квест «Українська – це модно!» для здобувачів освіти 6-7-х класів. Протягом гри чотири команди відвідали шість станцій: «Морфологія», «Лексикологія», «Граматика», «Орфографія», «Синтаксис», «Фразеологія» на яких мали змогу пройти випробування і показати свої знання з правопису української мови та вміння використовувати їх на практиці. За виконання завдань кожна команда отримувала золоті або срібні монети. В результаті квесту, набравши найбільшу кількість монет перемогла команда 7-Б класу. Всі учасники гри були нагороджені солодкими подарунками.

Відзначення Дня української писемності та мови гартує нас усіх на шляху зміцнення державності та формування громадського світогляду. Адже кожен народ сформувався лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули гімназисти в цей день і понесли це в свої сім’ї та домівки.

Більше фото на нашій сторінці в мережі “Фейсбук”

Світ без насилля

Мабуть, радісними є очі дітей, коли у них щасливе дитинство, коли ніщо не пригнічує і не турбує. А сумними – коли діти зазнають страждань, принижень. Ми живемо у світі де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його.
      Під час роботи над проектом до Міжнародного дня ненасильства «Світ без насилля – світ щасливих дітей» у 3 – А класі класним керівником Івановою І. А. була проведена виховна година “STOР БУЛІНГ”, мета якої виховувати почуття власної гідності, розвивати навички протидії соціальному тискові, формувати відповідальну та безпечну поведінку. Діти прийняли участь у акції «Синя стрічка проти насильства», виконали малюнки на тему: «Ми проти насилля».
        Немає виправдання бездушності, цинізму, агресивності, жорстокості. Антиподом насильства та жорстокого ставлення є толерантність, необхідна для спілкування. Тому завершився проект годиною спілкування «Толерантне ставлення один до одного».

ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНИ – ВСІ ПРАВА

Кожного навчального року протягом жовтня місяця у нашому закладі освіти проходить місячник правових знань, метою якого є виховання свідомого, добросовісного і законослухняного громадянина і патріота держави.

В рамках місячника педагогом-організатором Оленою Вакулюк була організована та проведена інформаційна година з елементами тренінгу «Для кожної дитини – всі права» для здобувачів освіти 6-го класу. Інформаційна година була спрямована на розширення знань учнів про права дитини, які задекларовані в Конвенції ООН та вміння їх використовувати на практиці. Працюючи в групах діти переглянули відеопрезентацію, розв’язували ситуативні задачі, виконували вправу на правову тематику «Казково-правовий лабіринт», грали в гру «Право чи обов’язок», під час рефлексії перевіряли свої органи чуття. Учні усвідомили, що реалізуючи свої власні права, потрібно поважати права інших і ставити себе на  місце тих людей, права яких порушуються.

Правовиховна робота в гімназії не обмежується рамками місячника правових знань, це цілеспрямована системна робота всього педагогічного колективу нашого закладу, яка проводиться щоденно і є невід’ємною складовою освітнього процесу.

В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи

новини бібліо 3Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» відбувся у нашій гімназії з 3-го  по 31 жовтня.
В рамках місячника бібліотекарем Токарською О.С. були оформлені книжкові виставки та інформаційні стенди, організовані і проведені різноманітні заходи для усіх вікових категорій читачів.

Для першокласників, які ще не є читачами бібліотеки, була організована екскурсія до бібліотеки. В учнів другого класу відбулося свято «Посвята в читачі» і   бібліотечна гра «Граємось – навчаємось».

Прес-калейдоскоп «По сторінках української книги» подивились  учні 4-го класу.

Сторінки Усного  журналу  «Українські письменники – дітям»  «погортали» читачі 5-х класів.
Бібліо-квест «Моя земля – земля моїх батьків» розгадали учні 6-х класів.

Під час Літературної  години  «Поетична Україна» поспілкувались і послухали вірші українських поетів учні 7-х класів.

Учні 8-х класів взяли участь у вікторині «Моя країна – Україна» та підготували малюнки «Україна нездоланна», які були представлені на інформаційному паркані «У  країні…».

Для учнів 9-х класів була організована читацька конференція «Борімося – поборемо!» під час якої бібліотекарка презентувала огляд літератури, а  читачі розповіли про прочитані ними книги відповідної тематики.

А Нон-стоп читання «Читаємо українську книгу» не переривалось навіть  в укритті, адже твори українських письменників можна читати завжди і всюди, утримуючи таким чином читацький літературний фронт …

Найактивніші учасники бібліотечних заходів були нагороджені мотиваційними закладками до   книг.

Ми з козаків беремо приклад

З початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України нашому народові вдалося не лише здивувати світ своєю відвагою та згуртованістю, а й відкрити в собі надзвичайну силу волі до перемоги.

Непереможний дух українці успадкували від своїх славних предків – козаків. То ж до Дня козацтва та захисників і захисниць України учні 4-А класу взяли участь у спортивних змаганнях «Беремо приклад з козаків». Усі естафети були спрямовані не лише на виявлення спритності, кмітливості, витривалості учасників, а й мали глибоке змістове наповнення. Діти відзначали тісний зв’язок між козаками та сучасними поколіннями, порівнювали звичаї та способи боротьби у часи Запорізької Січі та застосування сучасної зброї ЗСУ.

Взаємопідтримка, бажання перемогти, повага та захоплення захисниками і захисницями України доповнили змагання яскравими емоціями.

Майстер-клас «Сердечно дякуємо»

14 жовтня Україна відзначала  День захисників і захисниць України та День козацтва. У цей непростий час мужні воїни боронять рідну землю заради майбутнього наступних поколінь. Не втомлюємося дякувати рідним захисникам і захисницям за героїзм та самовідданість, за можливість навчати діток рідною мовою.

З нагоди свят у 4-А класі був проведений майстер-клас «Сердечно дякуємо». Учні з задоволенням розписували цукровою глазур’ю імбирне печиво у формі серця. Радістю та задоволенням сяяли личка, а у дитячих сердечках зростала велика любов та щира подяка кожному і кожній, завдяки кому це маленьке свято стало можливим.

Кожен з нас вірить у незламність захисників та чекає переможного миру!

Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

Мамочко, вибач за чорну хустину,

За те, що віднині будеш сама.

Тебе я любив і люблю Україну,

Вона, як і ти, була в мене одна.

14 жовтня наша держава вчергове відзначатиме День захисників і захисниць України, і надважливо у цей день згадати про тих Героїв, учнів гімназії, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє.

новини Олександр_ОвчарОлександр Овчар народився 11 вересня 1966 року в сім’ї бердичівських військовослужбовців. Навчався в одинадцятій школі, а після восьмого класу здобував професію столяра в ПТУ №3.

Військову службу проходив з 1984 по 1986 рік у внутрішніх військах в Одесі, а після демобілізації повернувся до батьків, які тоді вже жили у Бистрику. Потім поїхав працювати будівельником на Північ, у 1987 році оженився на дівчині з Маркушів, і там же, в далині від України, народився їх перший син Олександр.

В 1990-му році вони повернулись на Бердичівщину. Оселились в Маркушах, де невдовзі в них народилась донька, яку теж назвали Іриною.

Працював у селі водієм, електриком, завгаром, почав будувати новий будинок в Маркушах і для власної родини, в який переселились в 2014 році. Але пожити в ньому голові сім’ї довго не довелось.

27 січня 2015 року був мобілізований на військову службу, яку проходив в зоні АТО. Можливо, далась взнаки сімейна традиція, але саме тут він відчув себе потрібним, саме тут розкрились його надзвичайні організаційні здібності, тому Олександр Овчар підписав контракт і став професійним військовим. Під позивним «Бес» його поважали однополчани і боялись вороги.

Додому він заїжджав лише в нетривалі відпустки і зовсім не встиг награтись із своїми внуками, яких йому подарували донька і син у 2015 та у 2016 роках.

23 лютого 2022 року, неначе щось відчуваючи, він зібрав усю сім’ю в онлайн-чаті, і це відео залишилось останнім спогадом про люблячого чоловіка, турботливого батька та доброго дідуся. Далі були лише СМС-ки, а потім трагічне сповіщення від військкомату…

Місто із солодкою назвою “Ізюм” стало гірким полином для Олександра Овчара, де він загинув від ворожого обстрілу.

новини Дмитро_ТичнийДмитро Тичний народився й виріс у Бердичеві. Навчався в 11-й школі, потім вступив до ПТУ №4. Відслужив у Збройних Силах України, повернувся до рідного міста, до матері з батьком.

У 2015 році Дмитра мобілізували: він став бійцем 26-ї артилерійської бригади. Далі – знову мирне життя, що його перервала повномасштабна війна з росією. Дмитро разом з своїми побратимами не давав ворогові оволодіти столицею. На жаль, живим повернутися додому не судилося. Ворожа куля обірвала життя світлої, позитивної, життєрадісної людини.

Олег Сич народився 20 листопада 1972 року в селі Великі Низгірці в сім’ї робітників. Закінчив 8 класів Бердичівської школи № 11, а потім ПТУ-4, де отримав спеціальність зварювальника. В 1990 – 1992 році проходив строкову службу спочатку ще в радянській армії, а потім вже в українській.

В 1993 році одружився на своїй однокласниці Наталії, з якою в любові і злагоді прожили 29 років.новини Олег_Сич Новостворена сім’я переїхала в селище Мирне, де й народились син Богдан та дочка Діана.

Олег спочатку працював водієм, а після навчання в технікумі отримав посаду товарознавця. Потім вже у якості приватного підприємця продовжив торгувати спортивними товарами, і так тривало аж до 2019 року. А після цього була робота в меблевому цеху, на заводі «Сейф Глас Факторі» і на підприємстві «Кромберг енд Шуберт», звідки і був 22 червня мобілізований до лав ЗСУ.

Служив Олег Сич стрільцем-зенітником 1 зенітно-ракетного відділення зенітно-ракетного взводу 2 стрілецького батальйону ВЧ А0536 та загинув 6 серпня (всього через півтора місяці після мобілізації) поблизу Вугледару на Донеччині від артилерійського обстрілу.

Вічна пам’ять мужнім захисникам Вітчизни! Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях.

Роковини трагедії Бабиного яру

новини баюин ярЩороку 29 вересня за рішенням Верховної Ради України відзначається День пам’яті жертв голокосту. Саме у цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями.

У гімназії  29.09.22р. була проведена виховна година, присвячена трагічній пам’яті Бабиного Яру (підготували здобувачі освіти 6-б класу). Учні переглянули відео, декламували вірші, дізналися правду про Бабин Яр.

Мета зустрічі: викрити людиноненависницьку політику нацизму, розкрити суть трагедії Бабиного Яру як однієї із найжахливих трагедій Голокосту, масових розстрілів мирного населення, формувати в учнів усвідомлення того, що права людини, мир, життя і злагода людей – найвищі цінності на Землі; виховувати почуття патріотизму й національної свідомості.

Це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства.

Солодкі подарунки воїнам

новини солодощіНезабаром наша країна відзначатиме свято День захисників і захисниць України. Щоб передати родинне тепло до свята, аби захисники відчули, що про них пам’ятають і чекають з перемогою   батьківський, учнівський та педагогічний колектив гімназії активно долучилися до благодійного збору солодощів.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, відсутністю світла та води, ракетний обстріл, завдяки співпраці педагогів, батьків і дітей було приготовлено домашню випічку, українські страви,  окопні свічки.

Кожний класний колектив,  хто чим може намагався  підтримати наших воїнів. Батьки принесли солодощі, мед, випічку, м’ясні страви  та салати. Багато батьків долучилися до збору  коштів, щоб закупити  продукти харчування. Учні виготовили патріотичні сувеніри і малюнки.

Дуже хочеться, щоб наші захисники,  які знаходяться далеко від свого дому,  відчули те, що ми їх любимо, поважаємо, пишаємося ними та молимося за них. З нами Бог, за нами Перемога!

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ

Оксамитовий подих осені відчувається скрізь. Проте найбільше його чути в нашому закладі, тому що діти разом зі своїми батьками підготували виставку осінніх композицій «Серце осені з багряними краями». І тоді, здається, що ніби то сама осінь завітала до гімназії.

В стінах нашого закладу вже стало традицією кожного року проводити виставку поробок із природного матеріалу. Здобувачі освіти разом з батьками із великим задоволенням поринули в атмосферу творчості та фантазії. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Від численних композицій просто розбігалися очі. Були представлені вироби з овочів, яскраві букети, чудернацькі чоловічки, лісові галявинки з їжачками, картини із листя та насіння.

І все  виготовлене з інтересом, любов’ю та неабиякою фантазією. Виставка перетворилася на галерею  творчості,  фантазії та мистецький арсенал вигадки.

Особливо виставка вразила дітей і батьків 1-х класів, які вперше брали участь у цьому чудовому заході. Вони в захваті ділилися своїми враженнями та фантазували про створення нових робіт для наступної виставки.

Дякуємо всім небайдужим родинам за радість та гарний настрій,  естетичне задоволення!

Бажаємо всім подальших творчих успіхів!

Більше фотографій тут