“Силует”

ТЕАТР  ТІНЕЙ  

«СИЛУЕТ»

IMAG0004       Усі діти полюбляють слухати казки, а ще більше хочуть опинитися в їх чарівному світі. Тож вони імпровізують, імітують, грають, приміряють на себе улюблені ролі. Тому цей жвавий інтерес потрібно підтримувати і використовувати в гімназії при створенні театру.

   Для того, щоб подивитися цікаву виставу не обов’язково вирушати в театр. Театр тіней для дітей можна влаштувати і самотужки. Саме з такою метою у 2009 році в нашій гімназії вчитель музичного мистецтва Драган Олександр Васильович організував унікальний гурток, єдиний в місті – театр тіней «Силует». Діти цією ідеєю надзвичайно захопились, їм дуже подобається готуватися до вистав, вирізати ляльок своїми руками і брати участь у такому казковому і веселому дійстві.

     Гуртківцями театру тіней в основному є учні п’ятих – шостих класів. Репертуар спрямований на аудиторію учнів початкових класів, але за виставами театру тіней «Силует» із великим захопленням спостерігають батьки учнів, старші діти та їх вчителі. У доробку вистав театру казкові сюжети: «Колосок», «Ріпка», «Колобок», «Коза-дереза», «Пан-Коцький» і ін. Надзвичайно цікавою роботою  театру тіней є постановка за мотивами казки А. Мілна «Вінні-Пух» і мультфільму “Вінні-Пух і день турбот” – «День народження ослика Іа».

   З 2010 року вихованці гуртка театру «Силует» є постійним призерами  у міському конкурсі «Сузір’я Бердичева». У 2012 році театр був нагороджений дипломом ІІІ ступеня, а у 2010, 2014 та 2016 роках у цьому ж конкурсі за свої вистави наші учні, разом з керівником, були нагороджені  дипломами І-ІІ ступеня.

Для створення такого театру учні використовують не такий вже і складний набір матеріалів та інструментів. Для початку беруть набір картону, паперу, олівці, ножиці, клей. За допомогою цього набору канцелярських товарів вирізають  казкових героїв, різноманітних звіряток, будинки, дерева і ще дуже багато корисних для вистави речей. Встановлюють напівпрозорий екран, позаду якого розміщують електричну лампу, що буде його висвітлювати. Казкові герої прикладаються до екрану. Якщо ляльку трохи відставити від екрана, то вона збільшиться в розмірах. Так діти створюють на екрані рухомі фігурки, які зображають сюжет казки. Зображення казкових героїв досить цікаві, вони виготовлені так, що у них є рухомі частини – вони можуть ходити, рухати руками, лапками.

   Гармонійний і всебічний розвиток особистості неможливий без мистецтва. Саме в цьому віці дуже важливо, щоб діти бачили приклади дружби, доброти, товариськості, працьовитості і цьому сприяє  наш гімназійний театр тіней «Силует».