Бібліотека


Шановні друзі, Вас вітає гімназійна  бібліотека !



Гімназійна бібліотека-простір для освітніх можливостей

Невід’ємною складовою роботи будь-якого  закладу освіти є  наявність і функціонування в ній бібліотеки.

В нашій гімназії саме бібліотека є одним з центрів навчання, пізнання, відпочинку і місцем де завжди панує гарний настрій і позитив.

Керує роботою бібліотеки – професійний майстер своєї справи – Токарська Оксана Станіславівна. Основне завданням яке вона ставить перед собою –  формування в учнів інтересу до читання художньої літератури, пізнавального інтересу  до навчальної книги та самого  процесу навчання; розвиток  в учнів вмінь та навичок інформаційного та бібліотечного користувача (не розгубись серед полиць); виховання культури читання (як правильно читати книгу) і користування книгою  (для різних потреб –  книги різні).

 Основні напрямки діяльності бібліотеки гімназії:

  • вивчення інформаційних потреб та запитів читачів (яку книгу чи інформацію потребує конкретний читач);
  • повноцінне інформаційне забезпечення освітнього процесу (забезпечення учнів та вчителів підручниками та літературою);
  • бібліотечно-інформаційне забезпечення потреб   читачів (надання бібліографічних довідок і допомоги у виборі літератури для рефератів, повідомлень, позакласного читання та інших запитів).

Сьогодні до бібліотеки на постійній основі записано  450 читачів, з них 420 учнів 1-9-х класів і 30 читачів з числа трудового колективу гімназії.

Щороку видається  близько трьох тисяч примірників літератури, за рік читачі відвідують бібліотеку більше двох тисяч разів.

Але наша  бібліотека – це не тільки відвідування і видача літератури. Це  бібліотечні уроки, ігри, вікторини, розповіді, цікаві знайомства і зустрічі, інші заходи, головним героєм яких завжди є книга. Адже мета кожного бібліотечного заходу – підтримувати та розвивати у дитини інтерес до читання.

Щороку планово проводиться  більше 50 бібліотечних уроків для учнів 1-9-х класів; 20 -бібліотечних ігор з учнями 2-9 класів; бібліотечних свят, оглядів літератури, екскурсій до бібліотеки – близько 20.

Основа функціонування будь-якої бібліотеки – це її бібліотечний фонд.

Фонд нашої шкільної бібліотеки це:

– підручники для учнів 1-9-х класів – 6980 примірників;

– художня література для учнів  та вчителів – 6948 примірників,

в тому числі:

– методична література для вчителів;

– науково-популярна і довідкова література для учнів і педагогів.

Фонд бібліотеки постійно змінюється і оновлюєтьється. Періодично на книжкових полицях з’являються нові книги різного жанрового спрямування і змістового наповнення від дитячої казки – до аналітики історичних подій.

Звичайно, де книги, там  книжкові виставки і презентації, без яких не обходиться жодна бібліотека. Метою будь-якої книжкової виставки є розкриття фонду нашої бібліотеки з певної теми. Зазвичай виставка в гімназійній бібліотеці  оформлюється до певної дати, згідно календаря знаменних дат на поточний рік. Але крім таких «календарних» виставок функціонують і постійно діючі тематичні виставки, які є актуальними протягом року і навіть декількох років. Література цих виставок може змінюватись, але тема лишається постійною.               Яскравими прикладами таких презентацій  є постійно-діючі виставки:

«Моя земля – земля моїх батьків» – представлена література з історії України, мовознавства та народознавства (звичаї, обряди, міфи, легенди нашого народу), краєзнавча література                 (Житомирщина, Бердичів, наші знамениті земляки);

«Безсмертя та велич подвигу» – містить літературу військової тематики, а саме: Житомирщина у Другій світовій війні, книги які відображають хроніку подій Майдану та хроніку російсько-української війни;

«Україна. Європа. Світ» – тут представлена правознавча література (конвенції, збірники ООН);

«Книга творить Людину» (про роль книги в житті людини).

Не оминають наші юні читачі і загальноміських заходів, які проводяться міською дитячою бібліотекою. Одним з найцікавіших і найбільш очікуваних читачами нашої гімназії є участь у ІІ етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України». За звання кращого читача Бердичева змагаються представники   бібліотек ЗЗСО міста. Нашу бібліотеку представляють завжди  найкращі читачі гімназії. Вони щороку відзначаються організаторами  конкурсу грамотами ЦБС м. Бердичева.

Життя кожного закладу неможливо уявити без бібліотеки вона є тим джерелом невичерпних знань, що завжди знаходиться поруч, в кількох кроках. Тож черпайте знання з цього джерела і знайдете відповіді на всі питання, що Вас хвилюють.

Для нашого кращого спілкування пропонуємо Вам пригадати кілька основних правил читача:

  • Не затримуй книгу більше 15 днів, її бажають прочитати твої товариші.
  • Якщо не встиг прочитати книгу – зайди в бібліотеку, щоб продовжити строк користування нею.
  • Щоб повернути книги вчасно, вибирай таку кількість, яку зможеш прочитати за 2 тижні. Кількість книг, які видаються за один раз – не більше 5.
  • Вибравши книгу на полиці – підійди до абонементу, щоб бібліотекар записав її у твоєму читацькому формулярі.
  • Не винось з приміщення бібліотеки не записані на формуляр книги.
  • У разі втрати бібліотечної книги маєш замінити її аналогічною або рівноцінною.
  • Правильно вибирай книгу:
  • Ознайомся з титульною сторінкою.
  • Зверни увагу на анотацію, там коротко і доступно описано про що йдеться в книзі.
  • Прочитай передмову, вона містить інформацію про автора і сам твір.
  • Обгорни книгу, використовуй закладку.

Пам’ятай:

Людина з цікавою книгою в руках ніколи не може бути самотньою!

Юні читачі, прийміть нашу пораду:

Якщо ви занудьгували – візьміть книгу.

Якщо хочете одержати пораду – відшукайте її в книзі.

Якщо хочете поговорити з кимось – відкрийте книгу.

Якщо прагнете знайти друга – потоваришуйте з книгою.

Якщо мрієте стати справжніми людьми – читайте книги.

Якщо хочете відчути безмежні можливості людського розуму – працюйте з книгою.

                              З повагою, ваша Книга.