Шкільне життя

Правила Інтернет-безпеки для дiтей i пiдлiткiв

 • 1-copyНiколи не давайте особистої iнформацiї про себе (прiзвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батькiв.
 • Замість фотографії користуйся мальованим аватаром.
 • Якщо ви вiднайшли в мережi щось, що бентежить вас, не намагайтеся розiбратися в цьому самостiйно. Звернiться до батькiв або вчителiв вони знають, що треба робити.
 • Зустрiчi в реальному життi зi знайомими по Інтернет-спiлкуванню не є дуже гарною iдеєю, оскiльки люди можуть бути дуже рiзними в електронному спiлкуваннi i пiд час реальної зустрiчi. Якщо ж ви все_таки хочете зустрiтися з ними, повiдомте про це батькiв, i нехай вони пiдуть на першу зустрiч разом iз вами.
 • Не вiдкривайте листи електронної пошти, файли або web-сторiнки, отриманi вiд людей, яких ви реально не знаєте або яким не довiряєте.
 • Нiкому не давайте свiй пароль, за винятком дорослих вашої родини.
 • Завжди дотримуйтеся сiмейних правил Інтернет-безпеки: вони розробленi для того, щоб ви почувалися комфортно й безпечно в мережi.
 • Нiколи не робiть того, що може призвести до грошових витрат у вашiй родинi, окрiм випадкiв, коли поруч iз вами батьки.
 • Завжди будьте ввiчливими в електронному листуваннi, i вашi респонденти будуть ввiчливими з вами.
 • В електронних листах не користуйтеся верхнiм регiстром, це сприймається в мережi як крик i може прикро вразити вашого спiврозмовника.
 • Не надсилайте в листi iнформацiю великого обсягу (картинки, фотографiї тощо) без попередньої домовленостi з вашим спiврозмовником.
 • Не розсилайте листи з будь_якою iнф ормацiєю незнайомим людям без їхнього прохання, це сприймається як спам i, звичайно, засмучує користувачiв мережi.
 • Завжди поводьтеся в мережi так, як би ви хотiли, щоб поводилися з вами.

Перегляньте історії-комікси про вашу інтернет-безпеку

Перевірте свої знання з інформаційної безпеки

Дізнайтесь більше як убезпечити себе в інтернеті

Книгоманія

новини книгоманія «Книгоманія 2019» – такий конкурс на звання найкращого читачаміста Бердичева відбувся 19 березня у центральній міській бібліотеці для дітей. Кращі читачі шкільних бібліотек і бібліотек-філіалів взяли участь у цьому конкурсі. Вікторина,  квест, розповідь про прочитану книгу (на вибір журі), своя оцінка і своє ставлення до прочитаного –нелегкі іспити чекали на учасників. Заєць Артем, учень 7-А класу, представляв цього року  нашу школу. Він підкорив членів журі і глядачів своїм критичним мисленням, умінням висловлювати думки і неординарним ставленням до прочитаного.                  Але не тільки змагання очікували читачів – музичні паузи, творчі виступи гостей конкурсу, майстер клас від ведучого – 4 години пролетіли як 4 хвилини. Втомлені але задоволені гості і учасники ще довго пам’ятатимуть бібліотечне свято  – «Книгоманія 2019».

 

СВЯТО БУКВАРИКА в 1-А

Як швидко спливає час. Здається, ще вчора першокласники прийшли до школи, а вже сьогодні вони успішно опрацювали свій перший підручник – Буквар.

15 березня  у 1-А класі під керівництвом класного керівника Кучерявої В.М. відбулося свято Букваря, яке   з нетерпінням чекали не лише учні, але і їхні батьки.

Свято  перетворилося на квест «Врятуй Букварик», бо злий Карабас Барабас викрав його. Щоб  повернути Букварик учням класу  потрібно було пройти  всі випробування і довести, що вони добре навчилися  читати і міркувати.

Команди «Стріла», «Комета», «Блискавка», «Посмішка», «Капітошки» за маршрутними листами побували на  різних станціях, де їх зустрічали герої казок: Баба Яга, Незнайко, Циганка, Мальвіна, Білосніжка. Щоб отримати пазл літери, діти виконували такі завдання: з букв складали словникові слова, до малюнків знаходили звукові схеми, добирали антоніми, за ознаками впізнавали слова, за описом називали героїв казок.  Прибувши на фініш, кожна команда з пазлів склеювала літеру, а капітани команд   з літер склали слово «скарб». І як результат – перед присутніми з’явився Букварик.

На святі учні подякували Букварику за науку, заспівали свої улюблені пісні «Школярики» і «Мій Букварик». На завершення свята на всіх чекав торт у вигляді книги, який приготувала мама Коляди Артема.

Казкова атмосфера, цікаві завдання, веселі пісні  не залишили байдужими нікого.

ФОТО СВЯТА

Учні 2-Б класу відзначили річницю з дня народження Т. Шевченка

шевченко новини9 березня 2019 року виповнилося 205 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у школі в 2-Б класі класним керівником Костюк О. Ф. була проведена тематична виховна година на тему: «Кобзарева струна не вмирає». На свято були запрошені батьки, вчителі, учні 2-А класу.

Захід був ретельно продуманим і підготовленим, про що свідчила прикрашена зала та святково вдягнені учні.

Сценарій виховної години був досить насиченим і пізнавальним. Були використанні інноваційні технології, за допомогою яких показані відео до віршів Шевченка  («Реве та стогне Дніпр широкий», «Мені 13-й минало», « Сон», «Заповіт»).

Класний керівник  ознайомила учнів з біографією Тараса Шевченка, учні розповідали вірші про його дитинство. Також були представлені ілюстрації картин Тараса. Над окремими ілюстраціями картин учні працювали у групах, після чого повідомили коротку цікаву інформацію про картини присутнім гостям. Після прослуховування і перегляду відео до вірша «Сон», учням у трьох групах було запропоновано прочитати вірші Тараса Шевченка («Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Дивлюсь, аж світає»), які вони продекламували.

Виховна година  пройшла у спокійній, доброзичливій атмосфері, в якому була вшанована пам’ять українського поета і художника. Завершальним етапом заходу був перегляд  відео вірша «Заповіт» великого кобзаря.

Учні та присутні гості мали можливість дізнатися цікаву інформацію про Шевченка не тільки як поета, а й художника, про його не легку кріпацьку долю і незламний дух. Почуття любові і поваги до світлого образу поета – мислителя Т. Г. Шевченка буде вічним, адже «Шевченко – це митець, який відкрив для української нації двері у безкінечність».

Фестиваль – ярмарок «Масляна пригощає!»

Масляна – одне з найцікавіших і, мабуть, одне з найсмачніших свят українського народного календаря. Прихід цього свята знаменує кінець зими і зустріч весняного тепла, пробудження природи. Саме цим була зумовлена ідея проведення в школі свята Масляної, що була запропонована педагогом-організатором Голумбівською О.В. і підтримана членами учнівського самоврядування на черговому їх засіданні. Ідея і зміст свята за короткий час були сплановані і визначені його складові. Тож 7 березня на шкільному подвір’ї пройшов фестиваль – ярмарок «Масляна пригощає!». Головною метою фестивалю стало збереження давніх традицій святкування приходу весни, а також популяризація українських обрядів і звичаїв відзначення цього свята серед учнів та їх батьків.

У підготовці та проведенні брали участь усі класи, батьки, класні керівники. Радісно було спостерігати, як шкільне подвір’я перетворювалось на веселий ярмарок: тут тобі і піч, і самовари, і тин, і справжні декорації з українським пейзажем. Тут кожен з  учасників  мав свою роль і завдання: одні накривали столи рушниками, інші розкладали млинці та пироги, зроблені власноруч, а дехто вже займав чергу, щоб першим смакувати святковими стравами. Батьки учнів продемонстрували на найвищому рівні свою творчість і вміння, адже на столах були не лише млинці, а й кекси, печиво, пиріжки, сік, медові пряники, цукерки, різнокольорове желе, пироги, одним словом все, чого тільки душа забажає!  Але не тільки млинцями красне свято, а й  яскравими шкільними талантами.

Святкова програма була дуже цікавою, так, що поціновувачі смаколиків дещо розгубилися, адже неможливо їсти, коли хочеться підспівувати артистам, які весело виводять улюблені народні пісні. А потім і танцювати пора, бо однокласники зазивають, а ще цікаві ігри треба випробувати, словом. Особливу увагу гостей свята привертало до себе опудало Масляної, яке було розташоване на спортивному майданчику, вабили до себе тематичні фотозони – де кожен бажаючий міг сфотографуватися у різноманітних образах.

На завершення фестивалю, коли пролунали останні акорди святкової мелодії у виконанні учасників вистави, всіх закликали до спалювання опудала зими – символічного прощання з нею.

По-справжньому казкове і смачне свято відбулось, з яким навіть стало жаль прощатися, адже по тому, як сяяли очі та усмішки на обличчях у всіх присутніх можна зробити сказати, що фестиваль – ярмарок вдався на славу.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ФОТОГРАФІЇ

КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ, ПРИСВЯЧЕНА 150-РІЧЧЮ ВІДКРИТТЯ ПЕРІОДИЧНОГО ЗАКОНУ

   конф. хімія28 лютого, в останній день зими, в стінах Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права відбулася обласна очно-заочна конференція студентської та учнівської молоді, присвячена 150-річчю відкриття Періодичного закону.

   Організатори конференції ставили перед собою  ціль вшанувати 150-річчя відкриття Періодичного закону Д.І.Менделеєвим, а також дати можливість продемонструвати результати своїх досліджень студентській та учнівській молоді.

Учень 8-А класу нашої школи Вахнюк Максим під керівництвом вчителя  хімії Биченко Л.А., досліджував і представив роботу по темі«… Нам спокій тільки сниться…»

Студенти коледжу та гості прослухали доповіді понад десяти юних науковців. Спектр інтересів доповідачів був надзвичайно різноманітним: від передумов відкриття закону до перспектив його розвитку на майбутнє.

конф. новиниЗа результатами конференції підготовлено збірник матеріалів, що містить всі надані організаторам статті юних любителів науки. Маємо надію, що зібрані в ньому матеріали можуть допомогти як у вивченні хімії студентами і учнями шкіл, так і у викладанні цього нелегкого предмету, оскільки статті містять багато цікавих фактів і оригінальних підходів до предмету дослідження, нестандартних думок, свіжих поглядів на ті чи інші речі.

Робота та виступ Максима були оцінені дипломом ІІІ ступеня. А також  вручили медаль, яку було виготовлено на 3D принтері.

Вчителі та учні шкіл були вдячні організаторам конференції за запрошення  та плідну співпрацю.

Гордість Бердичева

досягнення 2018 новини1 березня у міському палаці культури відбулась тринадцята урочиста церемонія відзначення здобутків і досягнень бердичівлян у 2018 році «Гордість Бердичева». У вщент переповненій залі вітали всіх хто здобув перемоги і призові місця на Міжнародних, Всеукраїнських і обласних конкурсах, фестивалях, турнірах. Приємно відзначити, що серед нагороджених учасників церемонії були і учні нашої школи, які прославили Бердичів у 2018 році.

У номінації «Найкращі в освіті» нагороджені відзнаками Кулачок Ангеліна, учениця 11 класу, як член команди міста юних економістів «Тріумф», що виборола перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу юних економістів.  Також Ангеліна була відзначена в номінації «Бердичів-муза для митця» як автор Путівника «Слідами історії і культури бердичівського єврейства».

Драган Анастасія, учениця 9-А класу, була нагороджена за ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!». Колектив  школи у складі: Марківського А.П., директора школи, Драгана О.В., керівника гуртка юних журналістів, Мельник Н.О., вчителя фізкультури, Портяник Аліни і Лонської Ольги, учениць 11 класу був відзначений  за перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Посилка успіху-2018».

Номінацію «Пізнавай, твори, перемагай!»  представляла учениця 8-А класу Бедко Маріна, яка отримала відзнаку за ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів і учасник Зразкового хореографічного ансамблю «Колібрі», учень 4-А класу, Ковальчук Даниіл, що став лауреатом дипломів І, ІІ, ІІІ ступенів у Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах.

У номінації «Найкращі в культурі» кращим, за підсумками року, виявився Данилюк Всеволод, який посів І місце у конкурсі музикантів «Перлина Полісся-2018».

Найкращою у спорті виявилась учениця 6-Б класу Бондарчук Юлія яка у складі команди дівчат міста з баскетболу виборювала перемоги у Чемпіонаті області і Спортивних іграх школярів Житомирщини.

Щиро вітаємо всіх учасників церемонії з нагородами, бажаємо впевненості в собі, наполегливості, цілеспрямованості,  бажання здобувати перемоги і досягати нових вершин. Сподіваємось, що наступний рік буде не менш вдалим і успішним для учнів і вчителів нашої школи і вони ще не один раз приємно порадують нас своїми перемогами, нагородами і досягненнями.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ АЛЬМАНАХ ПЕРЕМОЖЦІВ

Пам’ять про друзів полеглих жива

    Ніколи їх не забувайте!
В історію внесіть кожне ім”я!
Онукам, дітям ви розповідайте,
що наша Україна ще жива!

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. 20 лютого цього року виповнилося 5 років з дня розстрілу Небесної Сотні. 21 лютого 2019 року учні 5-Б класу на чолі з класним керівником Биченко Любов Анатоліївною провели уок-реквієм на тему: «Пам’ять про друзів полеглих жива», на якій вшанували пам’ять про тих, хто в боротьбі загинув за волю і кращу долю України, за наше майбутнє. Під час хвилини мовчання, присутні запалили свічечки як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества  справедливості пожертвував собою. Учні зачитали листи Героїв Небесної Сотні до матерів та переглянули  відеофільм «Небесна сотня».  Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Розважальне шоу «Хто зверху?»

IMG_7153Хто розумніший, чоловіки чи жінки? Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Розібратися в чергове у цьому питанні прагнули і учні нашої школи на розважальній грі «Хто зверху?»

26 лютого у стінах нашого закладу пройшов батл між дівчатами та хлопцями, який організувала педагог-організатор Голумбівська О.В. Ведучими дійства були вчитель іноземної мови Кулік О.А. та вчитель фізичної культури Сінько О.Г., які наповнили конкурс невимушеними жартами та забезпечили надійну підтримку учасникам.

Команду хлопців представляли: Биченко Дмитро, Кравчук Олексій, Романов Роман та Кірішевський Лев. Прекрасну половину сьогодні складали: Драган Анастасія, Портяник Аліна, Павлюк Марія, Котелянець Ілона.

Верховними суддями були: заступник директора з виховної роботи Кучерява В.М., вчитель хімії Биченко Л.А. та соціальний педагог Тимощук О.А.

Під час гри хлопці прагнули показати, хто править світом, а найчарівніша половина людства постійно доводила, що є ще й найрозумнішою! То ж що відбувалося на сцені?

Після кожного раунду зверху опинялись то ДІВЧАТА, то ХЛОПЦІ! Неймовірно цікавим був конкурс «Зірки школи в ряд», де дівчата розташовували хлопців у тому порядку, від більшого до найменшого, у кого найбільше підписників у інстаграмі. А хлопці розташовували дівчат у кого найбільше фото в інстаграмі.  Кращими виявились дівчата.  У конкурсі «Збери літери» учасники виявляли свою спритність та уміння швидко зорієнтуватися, адже їм потрібно було скласти  загадане слово з літер, які вони мали на собі. Виграли хлопці! А от із цікавим завданням – відгадати «Хто я?»  чудово справився дівчата, хоча хлопці теж показали чудову креативність та харизму і були в одному кроці від перемоги.

У конкурсі на бонусні бали ведучі ставили каверзні питання, а учасники намагалися відгадати приблизні відсотки правильної відповіді. І, не зважаючи на додаткові запитання типу: «Скільки відсотків парубків полюбляють дивитися футбол більше, аніж бокс?» та «Скільки відсотків дівчат вважають себе гарнішими за свою кращу подругу», обидві команди показали чудовий рівень обізнаності.

Вечір пройшов дуже цікаво та емоційно. Глядачі натхненно вболівали за дівчат та хлопців, підтримуючи оплесками та дружніми вигуками. Одним словом, учасники були просто мо-ло-дці, але пощастило в цій грі  команді дівчат. Саме вони стали переможцями і отримали солодкий подарунок. На завершення ведучі подякували присутнім за щирий прийом. Глядачі ж водночас теплими оплесками подякували організаторам за багато приємних вражень.

Шоу «Хто зверху?» в школі відбувається вже вдруге і в черговий раз пройшло на висоті. Підводячи підсумки, скажемо тільки одне: питання, хто ж таки зверху, так і не вирішено – суперечка відкрита до наступного батлу.

ФОТО ТУТ                                      ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО

 

«Шоколадне полювання»

новини шоколадЗ метою сприяння формуванню в учнів необхідних компетенцій інтелектуально-розвиненої особистості в школі пройшла  гра – квест «Шоколадне полювання» для учнів 2-их класів, яку організувала та провела педагог-організатор Голумбівська О.В. разом з членами учнівського самоврядування.

 Гра – квест була проведена за мотивами твору Роалда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика». Щоб взяти участь у змаганні учні повинні були стати власником незвичайного золотого квитка від великого майстра шоколаду Віллі Вонка. Всі бажаючі стати власником квитка протягом тижня повинні були: отримати максимальну кількість балів високого рівня на уроках, зробити одну добру справу і сфотографувати її, написати в оргкомітет прохання – чому саме йому потрібно отримати квиток, розкрити свої творчі таланти і здібності під час відбіркового туру. Журі в ході аналізу всіх визначених критеріїв видало квитки кращим з кращих. І ось 16 щасливчиків знайдено.

Всі учасники об’єдналися у чотири команди: «Карамельки», «Шоколасики», «Морозивомани» та «Тістечкові». Кожна команда проходила 4 станції: «Шоколадний цех», «Горіховий цех», «Цех супермаркет» та «Цех винаходів». На кожній станції проходило по дві гри, де учні, члени учнівського самоврядування,  проводили різні ігри і давали творчі завдання. Вони ж і оцінювали роботу,  ставили  бали у маршрутному листі. Кожну команду супроводжували квест –  інструктори, які були в ролі маленьких чоловічків Умпа – Лумпи, адже квест це пригоди.

Діти із задоволенням виконували різноманітні завдання: в імпровізованому супермаркеті купували тільки корисні продукти, а шкідливі викидали у смітничок, проходили лабіринти, вирішували «продуктові» приклади, розгадували кросворди та головоломки, складали пазли, долали запропоновані випробування, де гравці показували своє вміння працювати в команді.

Усі учні з честю підтвердили звання великих Шоколадоманів. Вони гідно пройшли всі випробування від великого кондитера, довели, що не тільки отримали міцні знання за ці два роки навчання, а ще й, досить вправно можуть застосувати свій досвід у різноманітних життєвих ситуаціях, уміють працювати в команді.

Команди, що відвідали всі станції,  повернулися до місця збору і підраховували фішки, які отримували за виконані завдання. Кожна гра повинна мати свого переможця і після підбиття підсумків виграла команда хлопців 2-Б класу « Шоколасики». Вони набрали найбільшу кількість фішок від Віллі Вонка. І саме « Шоколасики » отримують перемогу та шоколадний приз.

Свято закінчилось гарним настроєм, веселим сміхом та  колективним фото напам’ять.

ФОТО ТУТ                                                                            ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО

Формувальне оцінювання – засіб підвищення мотивації до навчання в початковій школі

Цього навчального року першокласники розпочали навчання в Новій українській школі, мета якої  – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. І щоб бажання навчатися було особливо яскравим, по-новому здійснюється і оцінювання навчальних досягнень першокласників.

У Державному стандарті початкової загальної освіти рекомендовано впроваджувати формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів. Яким воно має бути і як його використовувати вчителю, обговорювалося під час міського семінару-практикуму для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи на базі нашої школи 12 лютого.

На семінарі була присутня методист інформаційно-методичного центру  управління освіти і науки Запольська Н.І. Вона наголосила на актуальності та малодослідженості питання семінару-практикуму, звернула увагу присутніх на особливості оцінювання навчальних досягнень в Новій українській школі.

Педагог-організатор Голумбівська О.В. ознайомила учасників семінару з інформаційними ресурсами школи. Старший вчитель Фурсова А. М. доповіла про підсумкове та формувальне оцінювання, яке здійснюється у нашій школі. Досвідом використання технік формувального оцінювання у групі подовженого дня поділилася вихователь ГПД  Дзюба О. П.

Теоретичні відомості учасники семінару опрацювали практично під час майстер-класів: «Особливості оцінювання результатів навчання учнів у початковій школі (створення інтелект карти)», проведеного вчителем початкових класів Григорцевич І. Д. та «Формувальне оцінювання у початковій школі (створення леп-буку)», проведеного вчителями початкових класів Медведюк Н. В. та Демчук Т. В.

Завершився семінар підведенням підсумків. Учасники семінару поділилися враженнями, високо оцінивши здобутки педагогів нашої школи.

БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ ТУТ

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕООГЛЯД