Формування позитивної мотивації – тема для зустрічі вчителів хімії

«Формування позитивної мотивації в учнів до вивчення хімії на уроках і в позакласній діяльності з метою становлення творчої особистості» – за такою темою 5 березня 2020 року на базі  школи відбувся міський семінар-практикум учителів хімії.

На початку семінару методист ІМЦ управління освіти і науки Н.А. Гриченко  зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на семінарі та наголосила, що мотивація до навчання – одна із головних умов реалізації освітнього  процесу. Вона не тільки сприяє розвитку інтелекту, але і є рушійною силою удосконалення особистості в цілому. Соціальне замовлення суспільства вимагає від закладів освіти підвищення якості навчання та виховання, розвитку та формування конкурентоспроможного випускника, запобігання формалізму в оцінці результатів праці учнів та вчителів.

Вчитель хімії – Любов Анатоліївна  Биченко,  у презентації свого досвіду роботи з теми семінару зробила акцент на факторах, що сприяють формуванню внутрішньої мотивації освітньої діяльності та вимогах, яких необхідно дотримуватися при формуванні внутрішньої мотивації здобувачів освіти. Учасники семінару мали можливість у інтерактивній формі ознайомитись з формами та методами формування внутрішньої мотивації в учнів, зокрема під час використання дидактичної гри «Хімічна логіка», що використовується під час уроків узагальнення знань. Биченко Л.А. поділилася досвідом своєї роботи під час організації і проведення позакласних заходів, презентувавши відеоролики хімічного шоу «В пошуках філософського каменя» та реалізацію проєкту «Джентльмени хімії».

У рамках семінару було проведено практичне заняття ужиткового характеру по темі: «Виготовлення мила ручної роботи», під час якого учасники семінару власноруч з необхідних хімічних матеріалів виготовляли мило різних форм, кольорів і ароматів. Цей процес був надзвичайно захопливим і творчо насиченим, адже не залишив байдужим нікого.

Закінчилась творча зустріч колег-хіміків обговоренням презентованого досвіду роботи, проведених заходів, обміном думками, побажанням миру, взаєморозуміння, успіхів у педагогічній роботі.

Всі фотографії тут

Перегляньте відеоогляд

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.