Фестиваль – ярмарок «Масляна пригощає!»

Масляна – одне з найцікавіших і, мабуть, одне з найсмачніших свят українського народного календаря. Прихід цього свята знаменує кінець зими і зустріч весняного тепла, пробудження природи. Саме цим була зумовлена ідея проведення в школі свята Масляної, що була запропонована педагогом-організатором Голумбівською О.В. і підтримана членами учнівського самоврядування на черговому їх засіданні. Ідея і зміст свята за короткий час були сплановані і визначені його складові. Тож 7 березня на шкільному подвір’ї пройшов фестиваль – ярмарок «Масляна пригощає!». Головною метою фестивалю стало збереження давніх традицій святкування приходу весни, а також популяризація українських обрядів і звичаїв відзначення цього свята серед учнів та їх батьків.

У підготовці та проведенні брали участь усі класи, батьки, класні керівники. Радісно було спостерігати, як шкільне подвір’я перетворювалось на веселий ярмарок: тут тобі і піч, і самовари, і тин, і справжні декорації з українським пейзажем. Тут кожен з  учасників  мав свою роль і завдання: одні накривали столи рушниками, інші розкладали млинці та пироги, зроблені власноруч, а дехто вже займав чергу, щоб першим смакувати святковими стравами. Батьки учнів продемонстрували на найвищому рівні свою творчість і вміння, адже на столах були не лише млинці, а й кекси, печиво, пиріжки, сік, медові пряники, цукерки, різнокольорове желе, пироги, одним словом все, чого тільки душа забажає!  Але не тільки млинцями красне свято, а й  яскравими шкільними талантами.

Святкова програма була дуже цікавою, так, що поціновувачі смаколиків дещо розгубилися, адже неможливо їсти, коли хочеться підспівувати артистам, які весело виводять улюблені народні пісні. А потім і танцювати пора, бо однокласники зазивають, а ще цікаві ігри треба випробувати, словом. Особливу увагу гостей свята привертало до себе опудало Масляної, яке було розташоване на спортивному майданчику, вабили до себе тематичні фотозони – де кожен бажаючий міг сфотографуватися у різноманітних образах.

На завершення фестивалю, коли пролунали останні акорди святкової мелодії у виконанні учасників вистави, всіх закликали до спалювання опудала зими – символічного прощання з нею.

По-справжньому казкове і смачне свято відбулось, з яким навіть стало жаль прощатися, адже по тому, як сяяли очі та усмішки на обличчях у всіх присутніх можна зробити сказати, що фестиваль – ярмарок вдався на славу.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ФОТОГРАФІЇ

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.