Українське козацтво – гордість нації

Надзвичайно важливою та гострою проблемою сьогодення є формування національно-патріотичної свідомості сучасної молоді. Виховання їх історичної цілісності через поглиблення знань про звичаї, традиції та життєвий устрій наших славетних предків-козаків. З метою поширення знань про часи українського козацтва, збереження національних цінностей та їх популяризація серед учнів, залучення до пошукової роботи, формування поваги до історії свого народу в школі протягом жовтня реалізовувався проект під назвою «Слава козацька вічно жива». Учасниками якого були учні 1-10 класів.

Основні заходи, які були проведені в рамках проекту це: відвідування шкільної бібліотеки з метою пошуку додаткової інформації з історії козацтва в Україні, робота з інтернет – ресурсами, спортивний турнір «Козацькими стежками», організований педагогом-організатором Вакулюк Оленою Віталіївною для учнів 5-их класів. Дві команди «Запорожці» (5-Б клас) та «Січовики» (5-А клас) змагалися у 9 конкурсах: «Привітання команд», «Біг у мішках», «Забави кашоварів», «Хто швидше з’їсть кашу», «Козацька термінологія», «Сильний тілом», «Несуть хлопці воду», «Знавці української пісні», «Як козаки силою вихвалялися». Дух змагання та дружби, бажання ставати кращими, сильнішими об’єднувало учасників. У підсумки гри перше почесне місце зайняли козачки 5-А класу. Але у грі не було переможців і переможених, була дружба, побратимство і взаємопідтримка.

Мистецький урок «Співоча Україна» підготовлений та проведений вчителем музичного мистецтва Драганом Олександром Васильовичем, мав на меті розвинути творчі здібності учнів, залучення їх до успадкування українського фольклору. Кожен клас мав виконати українську народну пісню. Учні 2-4 класів з радістю прийняли участь у цьому святі. Усі готувалися старанно, з ентузіазмом. Дивлячись на учасників турніру починаєш вірити, що виростуть вони справжніми патріотами своєї держави, побудують для свого народу краще майбутнє. Компетентному журі було дуже непросто визначити найкращих, бо найкращими у цей день були усі. Але конкурс залишається конкурсом і результати його були такими: І місце – 4-А клас , ІІ місце – 2-А клас.

Продовженням реалізації проекту стала виставка малюнків «Славні козаки», і конкурс козацьких забав «Козацький дух непереможний», які провела вчитель фізичної культури Мельник Наталія Олександрівна. Вона познайомила учнів 3-4-х класів з історією козацтва, їх побутом та традиціями. В змаганнях приймали участь 2 команди: 4-А класу «Чайка» та 4-Б класу «Козачата», які представляли свої команди речівками та віршами. Козацький турнір складався з 6-ти конкурсів: «Вершники», «Козаки-гарматники»,  «Хто перший взує чоботи», «Заготівля гарбузів», «Визволення з полону», а в останньому конкурсі «Курінні отамани» змагались тільки капітани команд. За конкурсами спостерігали «отамани» – вельмишановне журі з вчителів нашої школи. Свято закінчилось з рахунком 30:29 на користь команди «Козачата» (4-Б клас).

Заключним етапом проекту стало пізнавально-розважальне свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт», яке на найвищому рівні провела вчитель початкових класів Демчук Тамара Володимирівна.

Саме такі заходи демонструють підготовку та загартованість сучасної молоді до майбутніх випробувань, їх щиру любов до Батьківщини, шанування історії свого народу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.