Тиждень шкільного активізму #СпільноСильно

З 19 по 23 квітня на всій території України проходив шкільний тиждень активізму, який мав назву «Спільно. Сильно». Проєкт втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо» – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.  Метою проєкту є підвищення громадянської активності молоді – участі у прийнятті рішень та розвитку громад. Цьогоріч долучилися до участі у проєкті і учні нашої школи, під керівництвом педагога-організатора Олени Вакулюк.

Розпочався тиждень активізму з онлайн тренінгу для наставників команд, на якому розглядалися організаційні питання, обирались напрямки подальшої діяльності. На наступному етапі на інформаційних ресурсах школи було опубліковано запрошення для учнів 6-7-х класів долучитися до проведення шкільного тижня активізму, проєкту  #СпільноСильно програми #МріємоТаДіємо.  І вже наступного дня з ініціативною групою, яка складалася з 8 чоловік: Яковлєвої Дар’ї, Залюбовського Івана, Кожухівського Марка, Ходаківськох Катерини, Шуртупіна Іллі, Гуменюк Ангеліни, Бойчук Катерини, Федосеєнко  Валерії – активних, амбіційних, з лідерським якостями та бажанням змінювати себе і нашу громаду, проводилося складання і обговорення дорожньої карти тижня активізму та питань по створенню мапи громади, як обов’язкового елементу участі в проєкті.

Учасники команди показали  всі улюблені місця мешканців нашого міста, вказали з якими викликами жителі громади стикаються у повсякденному житті і як наша команда зможе вирішити один із них. В результаті фасилітації між наставником та учасниками було обрано два напрямки роботи, які пов’язали між собою, це «Здоровий спосіб життя» та «Ковід».

21 квітня команда перейшла до практичної реалізації завдань і представила «Чек – лист проєкту» та кроки реалізації плану роботи. У групових чатах месенджера «Viber» розміщено було оголошення про конкурс листівок, в яких нагадується про необхідність користуватися правилами особистої гігієни під час пандемії, а також запрошення до участі в квест – грі «Здоровим бути модно!» для учнів 3-4-х класів та їх батьків.

22 квітня – проходив як день волонтерства в громаді. На шкільному подвір’ї, з дотриманням санітарних норм безпеки зібралися батьки та учні 3-4-х класів. Ясна, тепла погода та гарний настрій учасників сприяв позитивному проведенню часу. Батьки та учні активно брали участь у різноманітних завданнях, які чекали їх на 4-х станціях: створювали агітаційні плакати про здоровий спосіб життя та правила поведінки під час пандемії, долали спортивні естафети, згадували видатних спортсменів, писали складові здоров’я, відповідали на цікаві запитання вікторини. По завершенню гри були підведені підсумки і всі учасники були нагороджені грамотами та корзинами з смачними та корисними яблуками.

Після квесту команда волонтерів провела благодійну акцію «Будь захищеним». У центрі міста його мешканцям були роздані захисні маски та листівки, які підготували учні 1-4 класів з правилами дотримання протиепідемічних норм під час епідемії корона вірусної хвороби.

Тиждень активізму виявився дуже насиченим і змістовним, створив умови співпраці між усіма учасниками освітнього процесу, сформував в учнів школи життєві компетентності щодо створення безпечного життєвого простору, дав можливість актуалізувати важливі питання життя громади і популяризувати волонтерський рух у нашій школі.

Ми переконані, що це наша не остання участь у тижні активізму і в наступному році наша школа обов’язково долучиться до вирішення інших проблем громади і зміни нашого життєвого середовища в кращу сторону, адже сформована команда волонтерів отримала неоціненний досвід яким зможе ділитися з іншими у прагненні зробити наше життя кращим Спільно Сильно!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.