Схилимо голови в скорботі….

новини голод

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я  священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.

Напередодні дня пам’яті жертв голодоморів в Україні  в нашій школі  відбувся вечір – реквієм «Схилімо голови в скорботі», який підготували члени учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Голумбівської О.В.

Факти про страшну трагедію українського народу звучали з вуст ведучих Толкач Марини, Демчук Софії, Вахнюка Максима та Мельничука Олександра.  Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Учениці 9-А та 5-А  класу Драган Анастасія, Блонська Олександра, Зимогляд Марія, Пшегалінська Анастасія, Заблоцька Марія та Гриценко Вікторія вразили присутніх художнім читанням драматичних уривків з творів у яких піднімається тема голодомору.

Не залишилося байдужих у залі, коли звучали вірші у виконанні Хмельовської Ірини, Орлівської Анастасії, Портяник Світлани, Гуменюк Ангеліни.

Глядачі переглянули документальні відео та фотоматеріали, що дали змогу візуалізувати жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі.

Ведучі вечора наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

В суботу 24 листопада о 16.00 вся Україна запалила свічку на підвіконні разом з мільйонами українців по всьому світі. Цих вогників з кожним роком все більше. Вони символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це – знак нашої пам’яті.

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.