Семінар класних керівників пройшов у школі

Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного  центру управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 м. Бердичева 13 грудня 2019 року відбувся міський семінар на тему: «Проектні технології  як засіб формування  ключових компетентностей особистості учня». Учасниками семінару стали керівники шкільних МК класних керівників. Методист ІМЦ О.А. Повійчук привітала присутніх з початком семінару та побажала усім учасникам приємних вражень та плідної праці.

Ознайомившись з планом роботи семінару, запрошені дізналися як реалізується  виховна робота в школі з презентації інформаційних ресурсів школи, яку провела  педагог-організатор О.В. Вакулюк.

Теоретичну частину семінару представила заступник директора з виховної роботи В.М. Ковальчук,  яка поділилася досвідом використання проектів у виховній роботі закладу.

Під час практичної частини семінару педагоги познайомилися з новою формою узагальнення матеріалів проектної діяльності «пантбук», взявши участь у проекті «Андріївські вечорниці». Керувала проектом І.П. Кашперук – керівник циклової комісії класних керівників.

У рамках семінару Ірина Петріївна разом з класними керівниками провела етноквест «Народні традиції зимових свят». Метою якого було  розширення  уявлення про святкування зимових свят в Україні, пригадати назви зимових свят та традиційних святкових страв, новорічно -різдвяні  колядки та щедрівки.

Кульмінацією семінару стала театралізована вистава, яку організувала  педагог-організатор О.В. Вакулюк, де учні старших класів разом з педагогами школи – Вакулюк О.В., Кулік О.А., Сінько О.Г., Білошицькою О.О.  проілюстрували  як проходили Андріївські вечорниці у давнину. Серед головних персонажів вечорниць були господиня  та господар. Першими до оселі дбайливої господині завітали дівчата з дзвінкими піснями. До приходу хлопців вони ворожили, вгадуючи свою долю. Щоб дізнатися про те, хто першим вийде заміж, дівчата змагалися за фінішування свого чобітка. З гучними та веселими піснями не забарилися й хлопці, які принесли з собою жарти й сміх. Головним атрибутом свята була калита – символ Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Бажаючих вкусити калиту, «коцюбинських», виявилося чимало. Того, хто її кусав, пан Калитинський гарно вимазував сажею. Свято було захопливим і цікавим. Всі присутні мали змогу доторкнутися до української історії, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу давніх обрядів святкування Андріївських вечорниць.

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися своїми враженнями і відзначили високий професійний рівень педагогів-класних керівників.

Перегляньте більше фотографій тут

Відеоогляд семінару

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.