Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай

Одним з основних напрямків виховної роботи в школі є  формування соціально активної особистості. З цією метою у рамках місячника правових знань проводяться різноманітні конкурси, вікторини, брейн-ринги, анкетування, лекції, диспути, виставка тематичної літератури, конкурс стінгазет тощо. 30 жовтня  для учнів 4-их класів було проведено правовий квест «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай», який організували і провели члени активу учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Вакулюк О.В.

Квест сприяв формуванню в учнів знань про права дитини, уявлення про захист прав дитини в Україні, розвивав навички роботи в групах, логічне мислення, вміння виділяти головне в тексті, пам’ять; виховуванню поваги до прав людини.

Ведучі гри Ходаківська Катерина та Гуменюк Ангеліна ознайомили учасників з правилами гри, провели бесіду, продемонстрували відео презентацію. На початку змагання учасники презентували свої  команди, шляхом представлення назви і девізу, а далі квестори рухались по маршрутному листку, виконуючи різноманітні завдання і набираючи відповідну кількість балів. У ході квесту команди пройшли 5 станцій, які включали завдання на розгадування кросворду, відгадування загадок, тестування, спортивні змагання. На кожному етапі їх чекали квест – інструктори (члени учнівського самоврядування) Гриценко Вікторія, Портяник Світлана, Спічак  Дарина, Вельмик Вікторія, Тищенко Анастасія, Пшегалінська Анна, Заблоцька Марія,  які пропонували завдання кожній із команд.

На кінцеву станцію «Фініш» першими прибула команда «Червоних» (дівчата 4-Б класу), другими команда «Синіх» (хлопці 4-А класу). Кожна із команд складали із пазлів картинку, де називали право, яке було зображено. За підсумками журі переможцем стала команда «Червоних», яка набрала 36 балів. Вони були нагороджені грамотою.

Школярі – учаснику квесту усвідомили, що однією з головних функцій громадянського суспільства є забезпечення прав і свобод людини. Дотримання прав людини дозволяє підвищити цінність окремої особистості і захистити її права і свободи.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.