Розвиток творчих здібностей-запорука успішного навчання

сем вч істор новиниЧерговим етапом підвищення методичної майстерності вчителів міста і школи став практичний семінар вчителів історії, що відбувся 13 лютого на базі школи. План роботи семінару перетбачав презентацію і поширення досвіду роботи вчителів історії школи Марківського А.П. і Кривошеї С.Д. серед колег з теми «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках історії і правознавства».

На початку семінару педагог-організатор Голумбівська О.В. ознайомила всіх присутніх з інформаційними ресурсами школи і роботою закладу в напрямку популяризації поширення і створення  позитивного іміджу освітньої діяльності.

Вчителям з різних шкіл міста були презентовані різні напрямки роботи школи з визначеної теми семінару. З досвідом формування творчих здібностей учнів на уроках історії і правознавства присутніх ознайомив Марківський А.П.; проілюстрував практичне використання методів навчання, спрямованих на розвиток креативного мислення з відеодемонстрацією фрагментів уроків Кривошея С.Д.; основні напрямки і аспекти позакласної історичної освіти і реалізації творчого потенціалу учнів  окреслила у своєму виступі Голумбівська О.В.

Практична частина семінару розпочалась проведенням майстер-класів вчителями школи. Марківський А.П. запропонував увазі гостей майстер-клас з практичного використання веб-ресурсів в освітньому процесі і проведення за їх допомогою уроків у формі веб-квесту. Кривошея С.Д. провів практичне заняття у якому вчителі виконували методичні завдання на освітніх тематичних веб-ресурсах. Вчителі історії школи продемонстрували вміння операційно працювати і використовувати у повсякденному проведенні уроків інформаційно-комунікаційні технології навчання.

Продовжило проведення практичної частини семінару знайомство присутніх з оригінальною історичною грою «Козацький шлях», яка була спроектована і адаптована до умов навчання в школі вчителем історії Марківським А.П. Вчитель познайомив присутніх з умовами і правилами гри, наголосив на її особливостях і практичному використанні  в ході освітнього процесу. Значну увагу було приділено змісту і ознайомленню з досвідом організації і проведення гри з учнями 8-х класів.

На завершення проведення семінару перед присутніми виступили учениці 11 класу Кулачок Ангеліна і Лонська Ольга з презентацією своїх творчих ідей і робіт. Кулачок Ангеліна розповіла про участь у проекті «Збережемо пам’ять» від Українського центру вивчення Голокосту і про своє співавторство у написанні двох історичних робіт-досліджень –Путівника єврейськими місцями м. Бердичева і «Бердичівське єврейство в іменах». Розповідь Ангеліни була надзвичайно насиченою і змістовною, оскільки вона розкрила всю багатогранність  історичних досліджень і багатство історії рідного краю.

Лонська Ольга розповіла про ще один популярний учнівсько-вчительський проект «Історія Бердичева в пам’ятках минулого». Вона повідомила про технологію написання сценарію, зйомок, монтажу і озвучування історичного фільму. Також була присутнім учасникам семінару продемонстрована третя частина з відомої трилогії яка здобула значну популярність і схвальні відгуки глядачів і гостей семінару.

Завершенням семінару стало підведення підсумків і обмін думками серед колег, щодо перспектив покращення освітнього процесу з історії в школах міста, популяризації різностороннього досвіду роботи вчителів історії Марківського А.П. і Кривошеї С.Д. серед колег, обмін методичними знахідками і новинками.

Приємні слова і відгуки гостей на адресу вчителів історії і всього педагогічного колективу школи не залишили байдужими і надихнули на нові освітні і творчі звершення.

ВСІ ФОТО ТУТ

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕООГЛЯД

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.