Разом – проти булінгу

Проблема цькування у школах останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. За даними дослідників, 7 з 10 дітей в Україні стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою або свідком цього ганебного явища).

З метою  ознайомлення  учнів із поняттям «булінг», визначення ознак жертв цькувань і методами профілактики виникнення та  подолання проявів булінгу в закладі з 14 по 18 вересня проведено Тиждень протидії булінгу.

Що таке булінг, як його попередити та як реагувати на прояви насильства дізнавалися учні  1-5 класів під час  інформаційної лінійки «Що таке булінг?», яку провела заступник директора з навчально-виховної роботи Ковальчук В.М. Організовано перегляд та обговорення мультфільму  «Вірте у любов, вірте у Різдво» для учнів початкових  класів.

Класними керівниками для учнів 1-11 класів проведена єдина виховна година на тему: «Зупинимо булінг разом», де вихованці училися протидіяти булінгу.

Соціальним педагогом Тимощук О.А. для учнів 9-11 класів проведена тематична лінійка «Булінг». Учні отримали інформацію про те, що на кожний ганебний вчинок повинна звертати увагу доросла людина: класний керівник, соціальний педагог, психолог школи. А якщо ці вчинки мають систематичний характер, то в школі створюється комісія, яка розглядає ці ситуації і складає висновок: чи ці вчинки є булінгом. Окрім того, за булінг в учнівському середовищі як учні, так і їх батьки можуть нести дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність. Для того, щоб не допустити проявів булінгу в учнівському середовищі, кожен клас створює та узгоджує правила поведінки в класі.

Підсумком проведення Тижня став флешмоб «Наші долоньки проти насильства», який організували вихованці 11 класу. Дівчатка 3-А класу у білих футболках з емблемами «Стоп булінг!» продемонстрували для здобувачів освіти свою позицію проти насилля  та жорстокого поводження з дітьми.

Варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.