РАЗОМ ДО КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ

Сьогодні Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють усіх ризиків і небезпек, що можуть чекати їх у віртуальному просторі.

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом до найкращого Інтернету”. У рамках його відзначення класним керівником 6-Б класу О. Вакулюк було проведено пізнавальне заняття з елементами тренінгу «Кібербулінг: безпека дітей в Інтернеті».

Прогрес — явище різнобічне, що разом із користю й розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми — кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, яке означає – цькування і має на меті нашкодити, образити, принизити людину дистанційно, без фізичного насильства. На жаль, така форма насильства набирає все більших обертів. Часто діти і дорослі не розуміють як можуть захиститися від кібербулінгу. Саме про це йшлося на занятті, зокрема говорили про прояви кібербулінгу, його види і причини виникнення, який алгоритм протидії цьому явищу та як захистити себе і свої права в інформаційному просторі.

Під час проведення інтерактивних вправ діти вчилися розпізнавати  переваги й недоліки Інтернету. Вивчали та пояснювали відмінності між поняттями «булінг» і «кібербулінг». Демонстрували уміння захищати персональні дані, уникати ризикованої поведінки в Інтернеті. Пройшли цікавий тест «Чи залежний ти від Інтернету?», за допомогою якого кожен міг виявити свій ступінь комп’ютерної залежності. Наприкінці тренінгу створили плакат – колаж «Користуйся Інтернетом безпечно!» та «Типи загроз в Інтернеті». Разом склали Кодекс розумного користувача Інтернету.

Протягом роботи учням класу вдалося поглянути на глобальну комп’ютерну мережу з різних сторін. Виявити як позитивні, так і негативні її якості. Інтернет є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті небезпеки, які несе в собі глобальна мережа.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.