Психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час адаптивного карантину та в умовах змішаного навчання

нновини тиждень психологіїЗ 23 листопада по 27 листопада 2020 року в школі проходив Тиждень психології під загальною темою «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час адаптивного карантину та в умовах змішаного навчання».

Метою заходів було створення позитивної, активної та творчої атмосфери, яка надихає на співпрацю, дружбу, милосердя, добро. Метою заходів в 9-11 класах було інформування учнів про безпечну поведінку та формування стійкої моральної позиції.

Протягом тижня учні початкових класів створювали «Квітку толерантності». З допомогою притч та казок, які їм читала соціальний педагог школи Тимощук О. А., діти визначали риси толерантності людини і клеїли у вигляді пелюсток на квітку.

Серед учнів 1–3 класів практичний психолог Бедко А. Г. провела колірну діагностику «Колір мого настрою». Діти обирали колір, який найбільше відповідав їхньому настрою і клеїли наклейки на плакат з відповідними кольорами.

Учні 1–2  класів слухали казку «Дружна країна», яку читала практичний психолог Бедко А. Г.  з метою формування дружніх стосунків між хлопчиками та дівчатками, виховання ввічливості, культури спілкування та згуртування учнівського колективу. Діти обговорювали поведінку героїв казки, визначали,  хто гарно поводився, а кому потрібно було нагадати про ввічливість. Також початківці створили гасло: «Дружні стосунки – запорука гарного настрою і успішного навчання».

З учнями 3-х класів практичним психологом була проведена година психолога на тему: «Твори добро». Учні визначали, яка людина є доброю, вчилися робити добрі справи, дарувати приємні слова і побажання один одному.

В 5-х класах практичний психолог Бедко А. Г. провела годину психолога з елементами тренінгу «Бачити серцем». На занятті учні спробували себе в ролі людини з обмеженими можливостями, вчилися проявляти емпатію і повагу до людей з вадами здоров’я, підтримувати дітей, які мають особливі потреби.

Соціальний педагог Тимощук О.А. в 10-11 класах провела виховну годину «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?» та анонімне анкетування по даній темі.

В 9-тих класах соціальний педагог Тимощук О. А. провела годину спілкування «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», де учні взяли  участь в обговоренні проблемного питання: «Чи існує в ХХІ столітті рабство?» та з’ясували причини потрапляння людей в рабство.

Учні 10-11 класу переглянули фільм соціального спрямування  «Станція призначення – Життя». Так як учні готуються до самостійного життя та вступу у ВНЗ (можливо навіть за кордоном), для них була цінною інформація про умови забезпечення  безпечного проживання в іншій країні.

За результатами проєкту «Поспішай робити добро» була створена виставка малюнків учнів 3 – 4 класів. Активну участь у проєкті взяли учні 2-А, 2-Б, 3-Б класів. Усі класи були нагороджені грамотами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.