Практичний семінар для вчителів української мови пройшов у школі

Кожного дня тисячі вчителів входять у класи і приступають до проведення уроків, і від того, якими будуть ці уроки, як відбудеться спілкування з дітьми, залежить процес перебудови шкільного життя.

Освіта, школа зараз як стривожений вулик, зайняті енергійними пошуками нових шляхів навчання, прищеплення навичок самостійного мислення, гуманізації людських відносин.

Саме  обговорити  підвищення ефективності уроку через використання різних форм і методів його проведення  вчителі української мови та літератури нашого міста  30 жовтня 2018 року зібрались в одинадцятій школі.

Вчитель української мови та літератури Астапюк Ірина Михайлівна презентувала роботу вчителів-словесників з теми семінару, зосередивши увагу на різних формах та методах проведення уроків.

«Як одна людина не схожа на іншу, так і один урок не повинен бути схожий на інший» – впевнені вчителі української мови нашої школи.  Тому продумують, урізноманітнюють форми і методи проведення уроків, використовуючи у своїй практиці методику особистісно зорієнтованого навчання, формуючи життєво необхідні компетентності учнів школи.

Ірина Михайлівна продемонструвала колегам фрагменти уроків: уроку-ділової гри, уроку- створення лепбуку. Вчителі-словесники школи намагаються йти в ногу з часом, тому готуючись до уроків, використовують відеофрагменти,  створюють мультимедійні презентації, буктрейлери,  скрапбуки, лепбуки, ментальні карти, кросворди та ребуси,  залучають до цього своїх вихованців.

Від теоретичного питання семінару гості перейшли до практичного, відвідавши майстер-клас  та урок української мови.

Під час проведення майстер-класу на тему: «Уроки літератури рідного краю. Методичні шляхи їх проведення» гості школи побували у ролі учнів, вони спільно з Астапюк І.М. продемонстрували різні методи проведення уроків, взяли активну участь у створенні лепбуку – інтерактивної папки, присвяченій творчості письменників рідного краю: Миколі Яненку, Ользі Протасевич, Марії Пономаренко, Валентину Грабовському. Всім гостям семінару вчитель подарувала лепбук.

Провівши урок української мови у 8-Б класі на тему: «Підмет і присудок як головні члени речення. Способи вираження підмета», вчитель Куліковська Лідія Петрівна поділилася досвідом з теми семінару, використавши на уроці різні форми  і методи: «мозкову атаку», роботу в групах, ментальну карту, метод «ПРЕС», лінгвістичний словограй, творче конструювання, перегляд відеофрагменту.

Наступним етапом роботи семінару став квест на тему: «Звучи, рідна мово!», який запропонувала гостям Сліпець Антоніна Володимирівна. Вчителі-словесники міста  активно проходили маршрут квесту, виконуючи різноманітні завдання. Закінчили гру складанням слова НЕСТОР та презентацією про Нестора-літописця, згадавши, що 9 листопада  – День української писемності- пов’язаний саме з цим ім’ям.

Використання різних форм і методів під час уроків роблять їх більш яскравими, емоційними, учні школи є активними учасниками уроків, адже важливим є спілкування, співпраця вчителя і учнів.

Зібратися разом – це початок,

Триматися разом – це прогрес,

Працювати разом – це  успіх.

Під час обговорення семінару гості поділились своїм гарним враженням висловили подяку вчителям школи, адміністрації за співпрацю, за теплий прийом. Із заключним словом  звернулася до присутніх завідувач інформаційно-методичного центру Гриченко Наталія Анатоліївна, яка відмітила роботу вчителів нашої школи, побажала їм успіхів і натхнення для подальшої  праці.

Більше фотографій ТуТ

Перегляньте відео

https://www.youtube.com/watch?v=-OsYEU58Mls

https://www.youtube.com/watch?v=cCfIi16Vr4k

https://www.youtube.com/watch?v=PEWhnB5GgGI

https://www.youtube.com/watch?v=2xOW0XEpAkg

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.