Практичний семінар вчителів географії та економіки

Сьогодні ми переживаємо зміни у всіх сферах життя, які не могли не торкнулися і освітню галузь. Прийшло усвідомлення того, що дітей треба навчати по-новому, що перевірені століттями методи навчання та виховання не дозволяють в достатній мірі забезпечити успішну адаптацію випускників до життя в сучасному суспільстві. Обсяг наукової інформації стрімко зростає – за кожні 10 років він подвоюється. Тому очевидно, що які б міцні і грунтовні не були знання учня, він опиниться безпорадним у житті перед лавиною завдань і проблем, якщо не навчиться вчитися, змінювати себе і використовувати набуті знання практично. Тому 13 листопада 2018 року в стінах ЗОШ № 11 зібралися вчителі географії та економіки з метою поділитися досвідом впровадження в свою педагогічну практику діяльнісного аспекту навчально-пізнавальної діяльності.

Вчитель географії Кащук Тетяна Петрівна продемонструвала відео та фото фрагменти уроків, під час яких використовувала методи навчання через діяльність («Булочка», «Навчаючи навчаюсь», «Складання пазлів», «Дерево рішень» і т.д.).

Після теоретичної частини вчителі географії відвідали майстер клас на тему «Кейс-метод як форма навчально-пізнавальної діяльності», під час якого разом з Тетяною Петрівною розіграли фрагмент уроку у 8 класі «Поверхневі води. Води суходолу України. Річки». Використовуючи, кейс – метод гості семінару в ролі учнів спробували з’ясувати «чому річки звивисті».

Наступним елементом практичної частини засідання став відкритий урок у 6 класі на тему «Географічні координати». Під час уроку учні за допомогою старовинної записки – підказки шукали місце скарбу, яким в кінці уроку виявився всім відомий Титанік.

Після уроку Кащук Т.П. поділилася досвідом з реалізації діяльнісного аспекту у  позакласній роботі. Даний вид діяльності презентували учениці 11 класу Лонська Ольга та Кулачок Ангеліна. Дівчата розповіли про свій досвід написання дослідницьких робіт по лінії МАН. Кулачок Ангеліна презентувала путівник «Слідами історії та культури Бердичівського єврейства», співавтором якого є, а Лонська Ольга продемонструвала краєзнавчий фільм та поділилася історією його створення.

Під час обговорення семінару гості поділились своїм позитивним враженням,  висловили подяку вчителю, адміністрації за отриманий досвід та теплий прийом. Із заключним словом  звернулася до присутніх методист інформаційно-методичного центру Повійчук О.  А., яка відзначила  професіоналізм вчителя та побажала всім учасникам семінару натхнення та нових творчих звершень.

Більше фотографій перегляньте ТуТ

ВІДЕО

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.