Правила поводження при виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметів

Завжди необхідно контролювати ситуацію навколо себе, особливо під час перебування на об’єктах транспорту, в торговельних центрах та в місцях масового скупчення людей, зокрема, під час проведення культурно-дозвільних заходів.

У разі виявлення залишених без нагляду речей (як правило це перша ознака, яка вказує на те, що вони можуть бути вибухонебезпечними) у громадському транспорті, приміщені установи, під’їзді житлового будинку – необхідно опитати людей, які перебувають поруч та встановити, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, необхідно негайно повідомити про знахідку водієві (машиністові), адміністрації, охороні та органи правопорядку.

Не рекомендується підбирати кинуті речі, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (авторучки, мобільні телефони, іграшки тощо). На вулиці не потрібно бити ногами предмети, що лежать на землі, а також не намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки, іншого предмета.

У всіх зазначених випадках потрібно:

  • не чіпати, не пересувати і не розкривати виявлений предмет;
  • зафіксувати час виявлення;
  • зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли як найдалі від знахідки;
  • обов’язково дочекатися прибуття правоохоронців.

У разі вибуху або стрілянини необхідно негайно падати на землю, краще під прикриття (бордюр, машину тощо) та для більшої безпеки накрити голову руками.

Випадково дізнавшись про підготовку чи вчинення злочину терористичного спрямування необхідно негайно повідомити про це:

– на гарячу лінію Житомирської обласної державної адміністрації за телефоном 47-51-01;

– чергового УМВСУ в Житомирській області за телефоном 102;

– чергового УСБУ  в  Житомирській області за телефоном  47-21-52, 40-51-25, 096-563-02-07.