Наша мова – гордість наша!

новини кввест моваЯк нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

і народу без мови нема.

В. Забаштанський

 

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою.

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, толерантності, любові до рідної землі, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій українського народу у школі був проведений проєкт «Наша мова – гордість наша» (до Дня української писемності та мови). До заходів були залучені учні початкової школи та 8 – А клас.

Перший тиждень розпочався з конкурсу віршів «Мово українська, гордосте моя!». У виконанні учнів початкової школи прозвучали чудові поезії про  незгасаюче рідне слово, про Батьківщину, про українську мову.

Продовжився проєкт випуском газети «Наша мова – калинова»  учнями 8 – А класу під керівництвом Астапюк Ірини Михайлівни та проведенням мовного заходу у формі Vorkshop «Творча майстерня» на тему: «Чистота мовлення та боротьба проти забруднення рідної мови». Під час проведення заходу учні були активними, плідно працювали в групах, презентували створені міні-проєкти, виразно читали вірші, переглядали та обговорювали відеофрагмент з порушення мовної вимови.

А учні 1 – 4 класів прийняли активну участь у конкурсі «Містер і Міс каліграфія», де показали свою старанність, вміння каліграфічно писати. Приймаючи участь у вікторині «Стежинами казок», діти із задоволенням пригадували казкових героїв, яких потім розфарбовували. Ця форма роботи спонукала учнів до захоплення дитячою книгою.

Для учнів 1- х  класів вчителями Івановою Іриною Анатоліївною  та Демчук Тамарою Вікторівною було проведено квест «Подорож океаном рідної мови». Під час гри першокласники виконували кожне завдання  з цікавістю та  захопленням. А  щоб подолати труднощі при виконанні, їм допомагали старші товариші (учні 10 -11 класів).

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів.Тільки той може осягнути своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як добрим ім’ям своєї родини.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.