Напередодні свята освітян презентовано фільм про історію школи

2 жовтня, напередодні  професійного свята – Дня працівників освіти відбувся перегляд – презентація історичного документального фільму про загальноосвітню школу № 11. Вже протягом 76 років, відразу після звільнення міста Бердичева від окупації  наш заклад перебуває в стінах приміщення по вулиці Бистрицькій. Але своєю історією наша школа сягає аж 1912 року. За цей період  в закладі працювали сотні педагогів, випущено тисячі учнів, проведено незліченну кількість уроків і позакласних заходів.

Як жили і працювали в 50-ті?, чого навчали в 60-ті?, якими були учні в 70-ті?, чим запам’ятались 90-ті?, як реформували освіту педагоги в 2000-ні? і які обличчя нам нагадують про друге  десятиліття? Саме на ці запитання шукала відповідь творча група авторів фільму про історію школи № 11. До її складу увійшли Драган Олександр Васильович – вчитель мистецтва, автор монтажу і оператор, Кулік Оксана Анатоліївна -вчитель англійської мови, яка озвучила фільм, Вакулюк Олена Віталіївна – педагог-організатор – працювала з історичними джерелами і формувала текстово – змістове наповнення фільму. Автором оригінальної ідеї і постановником фільму став Марківський Андрій Петрович – вчитель історії.

Творча група протягом трьох місяців працювала з архівними матеріалами, документами, фотографіями, найдавніша з яких датується 1947 роком,  величезною кількістю адміністративних і розпорядчих матеріалів які стосуються діяльності школи з 1944 по 2019 роки. Зібравши неймовірний об’єм інформації творча група  протягом майже місяця його узагальнювала, перевіряла факти з різних джерел, співставляла отриману нову інформацію з вже давно відомою. Чимало часу було витрачено на ідентифікацію працівників школи, педагогів, адміністрацію попередніх десятиліть. Не дивлячись на досить копітку і тривалу роботу автори фільму крок за кроком наближались до формування історичного обрису нашого закладу.

Після складання тексту і численних його редакцій творча група взялася за візуальне наповнення фільму шляхом оцифровки наявних матеріалів, фотографій, нагород. Цей процес зайняв ще близько місяця. Але кінцева мета і кінцевий результат вже набували досить виразних рис. Озвучування фільму і його монтаж з безлічі дрібнесеньких фрагментів один з найважливіших етапів з яким автори мали чимало складнощів, однак весела і  позитивна атмосфера яка була в команді протягом всього часу роботи над фільмом підбадьорювала і додавала наснаги авторам, до того ж фініш був не за горами.  І от нарешті третій варіант фільму виявився остаточним і таким яким ви його маєте можливість переглянути, що в повній мірі демонструє змістовність, багатогранність, насиченість шкільного життя, професіоналізм педагогів і їх відданість своїй справі. Всі озвучені в фільмі факти ґрунтуються на історичних джерелах, документах, краєзнавчих публікаціях і величезному об’ємі шкільного архіву.

Паралельною інформаційною лінією в фільмі проходить історія роботи профспілкової організації школи і її голів. Окремо автори акцентували увагу на педагогах які найбільшу кількість років професійного життя віддали 11 школі і на керівниках закладу, під чиїм керівництвом школа зазнавала змін, трансформацій, вступала в період реформування і на яких було покладено велику відповідальність за роботу школи, навчання і виховання дітей, налагодження продуктивної роботи працівників.

За спільної згоди автори присвятили фільм всім педагогам школи, які протягом всього існування закладу віддали себе навчанню і вихованню дітей. Творча група переконана, що кожен з нас ще не раз перегляне фільм і переконається, що обраний одного разу професійний шлях був єдино правильним і, що частинка кожного з нас назавжди залишиться в наших учнях і в стінах школи № 11.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.