Гуртки

Новый рисунок (2)         З метою залучення дітей до активної праці, прищеплення любові до народної культури, збагачення духовного світу дітей; формування практичних навичок художньо-творчої діяльності, розуміння зв’язку художньо-образного вирішення твору з ідеєю та задумом; розвитку  асоціативного, нестандартного, композиційного, об’ємно-просторового мислення, почуття форми, руху, матеріалу, кольору, розвитку конструктивних вмінь; виховання бережливого ставлення до предметів і засобів праці, культури побуту  в  школі створено і діє гурток декоративно-прикладного мистецтва «Вмілі ручки».

     Відкриває широкий простір для естетичного розвитку, навчання й виховання дітей на матеріалах народного побуту, звичаїв, традицій, обрядів керівник гуртка – Лойко  Лариса Євгеніївна.

      Під час занять теоретичне навчання тісно поєднується з практикою, оскільки навчально-виховні завдання вирішуються, головним чином, у процесі практичної роботи.

       У гуртку займаються учні 5-7 класів, він розрахований на вікову категорію 10-13 років, тому складність робіт підібрано згідно індивідуального психофізіологічного розвитку дітей та індивідуальних особливостей особистості і її бажань.

       Робота планується так, щоб вона не дублювала програмовий матеріал з трудового навчання, а гурткові заняття розширювали і поглиблювали знання та уміння в роботі з папером, нитками, тканиною, бісером та іншими матеріалами, а також, удосконалювала навички, що діти здобувають під час уроків.

       У робочій кімнаті є велика кількість різноманітних дитячих робіт, які виконували учні. Діти виділяють найбільш цікаві роботи, порівнюють, обговорюють вироби та намагаються створити подібні. На заняттях гуртківці проявляють свою творчість і фантазію – це сприяє підвищенню ефективності праці і творчого процесу. Правильно організована робота гуртка має результативність: у дітей розвивається відчуття колективізму, відповідальності і гордості за свою роботу, пошана до праці інших.

     Діти з радістю приходять на гурткові заняття, із захопленням працюють і, в результаті, своїми чудовими, неповторними роботами радують вчителів, батьків, бабусь, дідусів, а найкращі роботи виставляються на загальний огляд під час шкільних свят і святкування Дня міста.

    Гуртківці виготовляють вітальні листівки, штучні квіти з гофрованого паперу, тканини та бісеру, вишивають, вирізають витинанки, плетуть нескладні вироби, виготовляють м’які іграшки, аплікації з різних матеріалів.

    Виконання різних виробів  зацікавлює дітей,  сприяє розвитку їх творчих здібностей, уміння бачити та цінувати красу, прищеплює любов до народних ремесел та української культури.

   Діти, які пізнали радість творчості, будуть і надалі творити вироби з різних конструкційних матеріалів, будуть бачити красу навколишнього світу, будуть зростати духовно та збережуть звичаї і традиції свого народу та примножать їх на основі власної предметно-практичної діяльності.

  Крім «вмілих ручок» в школі учні мають можливість займатися у гуртку «Влучний стрілець», який проводить вчитель предмету «Захист Вітчизни» Сінько Олексій Григорович.       Він був створений і діє з метою виховання учнів школи фізично здоровими, міцними, загартованими; формування в них почуття патріотизму, свідомого ставлення до особистої та громадської безпеки, засвоєння теоретичних знань та розвиток практичних навичок поведінки в екстремальних ситуаціях; розвитку високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни.

     Гурток працює за чітко визначеною системою і тематикою і є однією із складових військово-патріотичного виховання, спортивної та оборонно-масової роботи в школі.

      Зміст роботи  гуртка складається з:

  • опрацювання теоретичних основ стрільби;
  • вивчення призначення, будови та технічних характеристик пневматичної гвинтівки ІЖ-38;
  • вдосконалення знань і навичок учнів, отриманих на заняттях предмета  «Захист Вітчизни»    ( з розділів «Військово – історичні, правові та політичні основи захисту Вітчизни», «Загальновійськова підготовка», «Вогнева підготовка»,  «Тактична підготовка», «Прикладна фізична підготовка», «Основи цивільного захисту» та «Основи медико-санітарної підготовки»);
  • ознайомлення з будовою та навчання учнів правильної стрільби з пневматичної  гвинтівки;
  • правилами поведінки в тирі і на стрільбі; порядком поводження зі зброєю;
  • поглиблення знань з техніки безпеки;
  • підготовка представників школи для участі в шкільних та міських змаганнях з стрільби;
  • підготовка учнів до праці і захисту Батьківщини, професійна орієнтація молоді   до служби у Збройних Силах України   та інших військових формуваннях.

     З кожним роком все більше дівчат виявляють бажання відвідувати стрілецький гурток і в процесі занять мало чим відрізняються від хлопців. Більше того вихованки гуртка приносять чимало балів команді школи в залік спортивних ігор міста серед учнів шкіл. А окремі талановиті дівчата посідають призові місця на міських змаганнях в рамках спартакіади, місячників оборонно-масової роботи і спеціального турніру, присвяченого святу 8 березня.

     Тож хто ще не спробував свої сили у влучності – неодмінно це зробіть і, можливо, саме ви станете влучним стрільцем.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.