День пам’яті і примирення

перемога новини8 травня  наша країна відзначає День пам’яті та примирення. День пам’яті про героїв, їхню відвагу та мужність, виявлену під час бойових дій у ІІ Світової війни.  Страшні сліди залишила війна. Торкнулася вона своїм крилом кожної родини. Тільки на території нашої держави в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами. В школі була проведена  лінійка пам’яті з метою для вшанування пам’яті ветеранів ІІ Світової війни. Ведучі- учні 9-А класу: Савчук Анна  та Спекторук  Роман розповіли про початок війни  та як увесь народ став на захист Вітчизни. Країна перетворилася на величезний бойовий табір, охоплений єдиним поривом перемогти ворога, вигнати його з рідної землі, знищити нацизм, виявляючи неймовірну мужність, стійкість і героїзм!  Зимогляд Марія, Худайбергенова Дар’я, Стаднік Анастасія, Драган Анастасія розповідали  як  Україна не могла стерпіти такої наруги, яким страшним був гнів народу. І малі, і старі переповнювалися ненавистю до ворога, ставали партизанами, створювали підпільні осередки. Полум’я  партизанської боротьби охопило всю Україну. Українці зривали економічні, політичні та військові плани загарбників. Нищівний опір для загарбників чинили на всій окупованій території.

Ще одну страшну сторінку війни розкрила учениця Блонська Олександра, прочитавши лист- заповіт української дівчини до свого батька,  який воював на фронті, а вона  помирала  від непосильної рабської  праці  у німецького барона Шарлена. Заповітом доньки було «батьку, покарай німецьких кровопивць».

1418 днів і ночей йшли солдати непрохідними дорогами війни. Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Все витримали – і перемогли. Перемогли тому, що відстоювали право на життя. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих солдатів.

Не маємо жодного права не розповісти про  війну, яка триває зараз, в ХХІ столітті – це не жахливий сон, а страшний період нашої історії, історії нашої країни. Сьогодні молодь стає тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за майбутнє.  Ми говоримо  про  війну, про солдатів, які зараз боронять незалежність нашої держави для того, щоб життя продовжувалось, щоби світило сонце і сміялись українські діти на своїй рідній Україні! Учні – Астапюк Владислав , Павлюк Марія та Демянчук Дар’я розповіли про те, з яким трепетом, надією та сподіваннями чекають матері своїх синів з війни.

Прислухаймось у цей день до голосу героїв, що одним з’єднаним могутнім хором до нас промовляють: «Українці! Будьте гідними! Боріться за своє достойне життя! Здійсніть наш заповіт».

Після урочистого свята учні 9-х класів Лойко Марія, Худайбергенова Дар’я, Котелянець Ілона для вшанування пам’яті загиблих героїв поклали живі квіти до пам’ятника Слава Героям.’’

Більше фотографій перегляньте за цим посиланням

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.