Декада суспільно-гуманітарних наук

Уже традиційно, кодекада сусп новинижного навчально року, у нашій школі проводиться декада суспільно-гуманітарних наук. Цьогоріч декада розпочалася 11 березня і тривала до 22 березня.

Упродовж десяти  днів учителі  української мови та літератури, зарубіжної літератури, російської мови, англійської мови, історії та правознавства проводили різноманітні позакласні заходи зі своїми вихованцями, під час декади проведено навчальний майстер-клас для колег.

Одним із найвідповідальніших заходів декади став Літературний Workshop «Шевченко в нашім домі», присвячений 205-річниці з дня народження  Тараса Григоровича Шевченка. Захід був проведений  11 березня вчителем української мови та літератури Астапюк Іриною Михайлівною разом з учнями 6-А та 6-Б класів. Слід відмітити, що свято проходило у нетрадиційній формі, у формі творчої майстерні, де учні були  активними учасниками, а не просто спостерігачами. Учасники заходу не тільки вшанували пам’ять Великого Кобзаря, а й пригадали найвидатніші події його життя, виразно декламували вірші поета напам’ять, переглянули відеоролики, прослухали оповідання, як шанували Тарасові вірші в сиву давнину, поділилися інформацією про те, як шанують пам’ять Шевченка нині, розповіли, яке місце займає «Кобзар» у їхніх домівках.

Тарас Шевченко, справді, був святим   для кожного українця. Колись майже в кожній хаті можна було побачити портрет Т. Шевченка. Учні шостих класів разом з вчителям  школи підготували виставку вишитих портретів Тараса Шевченка. Кучерява Валентина Михайлівна стала активним учасником Workshopy, розповіла учням, як саме вона власноруч вишивала портрет Шевченка, який представила на виставку.

Слід відмітити учнів, які готували захід спільно з вчителем.  Помічниками у проведенні були Муковоз Богдан, Богун Катерина, Солопчук Анастасія, Клімова Діана, найкращим читцем  був Оверчук Даніїл.

У рамках декади між учнями 8-их класів була проведена  інтелектуальна гра «В кожнім слові –дивина, в кожнім слові – таїна». Гру, що була присвячена рідній мові, 12 березня провела вчитель української мови та літератури Куліковська Лідія Петрівна .  Під час гри змагалося дві команди «Мовознавці» та «Словограй». Девіз змагання:

Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.

Солодке слово «перемога» нелегко всім дається.

Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.

Змагаючись у різноманітних конкурсах: «Який ярмарок без грошей», «Весь крам по полицях», «Нелегальні товари – підробні», «Купуємо квіти», «Купіть головоломку», «Крам від виробника» та конкурсі капітанів, учні показували свої знання з мови, уміння поводити себе у різних ситуаціях, навички та кмітливість. Перемогу отримала команда «Словограй»  , до складу якої увійшли учні 8-А класу: Мельничук Олександр, Демчук Софія, Толкач Марина, Махенько Роман, Вахнюк Максим.  Між конкурсами учні переглядали відеоролики про мову. І,звичайно, неперевершеними ведучими гри були учні 11 класу Биченко Дмитро та Лонська Ольга.

Літературному квесту під час декади віддали перевагу вчитель української мови та літератури Сліпець Антоніна Володимирівна та вчитель зарубіжної літератури Кашперук Ірина Петрівна.

Надзвичайно цікаво і змістовно пройшов квест «Сторінками прочитаних творів», проведений 14 березня вчителем Сліпець А.В. в 9-А та 9-Б класах. У квесті  взяли  участь 4 команди по 6 учнів, кожна з  яких  представила свою назву і девіз.   Кожна команда  отримала маршрутний лист. Завдання команди – правильно дати відповіді, щоб наприкінці  квесту  прочитати  кодове  слово, яке пов’язане з творчістю Т.Г.Шевченка.  Чотири зупинки   успішно пройшли команди: «Усна народна творчість», «Давня українська література», «Іван Котляревський»,  «Григорій Сковорода» і отримали кодове слово – Дармограй, що означає один із псевдонімів Шевченка. Учні 9-их класів показали свої знання з літератури, навички швидко і якісно виконувати певні завдання у групі з метою досягнення кінцевої цілі, вміння виразно читати вірші напам’ять продемонстрували учениці 9-А класу Хмельовська Ірина та Орлівська Анастасія.

Квест: « У пошуках літературних скарбів» 22 березня провела з учнями 7-их класів вчитель зарубіжної літератури Кашперук Ірина Петрівна. Дві команди учнів виконали всі завдання з літератури і дійшли до фінішу, отримавши кодове слово. Досить цікавими і різноманітними були зупинки гравців: літературне лото, кросенс, знавці літератури, пазли –ілюстрації, загадкову. Перед початком квесту вчитель  налаштувала учнів на те, що потрібно дружно, злагоджено працювати в команді, прочитавши байку Езопа «Хліборобові діти», : «отак і ви, діти, якщо будете дружні, вас не подолають вороги, коли ж житимете в незгоді, вас легко переможуть».

Щоб розвивати творчі здібності учнів, залучити якомога більше учнів до вивчення англійської мови, зацікавити англомовною поезією вчитель  англійської мови Володіна Наталія Анатоліївна провела 22 березня  з учнями 4-А та 4-Б класів конкурс читців «Easy Enqlish». Учні відповідально поставилися до вивчення поезій, до участі у конкурсі, свої читацькі вміння продемонстрували більше десяти учнів від кожного класу. Призові місця розділили  між собою  троє учнів, які представили читання поезій напам’ять  найвиразніше. найкраще, з акторськими здібностями. Перше місце зайняла Бедрицька Дар’я, учениця 4-Б класу, друге місце – Лесько Влад, учень 4-А класу, третє місце – Оверчук Анастасія, учениця4-А класу. За приз глядацьких симпатій змагались Драган Марія та Залюбовський Іван, за результатами голосування перемогла дружба. Конкурс пройшов досить емоційно, цікаво.

У рамках декади відбувся навчальний майстер – клас. Вчитель  історії Кривошея Сергій Дмитрович продемонстрував колегам свій досвід у використанні та створенні

Web – 2.0 сервісів як методів навчання на уроках історії та правознавства. Вчителі навчалися створювати інтерактивні вправи на додатку Web – 2.0 Learning Apps.org. Вчителі суспільно-гуманітарного циклу долучилися до освоєння новітніх галузей знань з ІКТ, вчилися працювати на електронній дошці.

Учителі  суспільно-гуманітарного циклу  показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів.  Слід відзначити творчу роботу вчителів, які доклали багато зусиль, щоб заходи пройшли на належному рівні.

Більше фотографій перегляньте на нашій сторінці

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.