Герої Крут – для нащадків взірець

крути новиниСто один рік тому в історії нашої країни відбулася трагічна і водночас героїчна подія,  яка ввійшла в історію під назвою Бій під Крутами.

          Щороку 29 січня кожен українець схиляє голову перед пам’яттю тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя. Триста українських юнаків – гімназистів, студентів і учнів – виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.

1 лютого 2019 року учні 6-А класу на чолі з класним керівником Астапюк Іриною Михайлівною провели виховну годину на тему: «Герої Крут – для нащадків взірець», на якій вшанували пам’ять про тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, сплять в знаних і безіменних могилах, розкиданих по рідній і чужій землі.

Учні пригадали історію тогочасних подій, прослухали баладу про Крути, подивились фільм, читали вірші, пригадали події, що відбуваються сьогодні на сході нашої країни,  наприкінці виховної години прочитали спільний вірш-молитву, яким вшанували пам’ять про загиблих.

О Боже наш добрий

З високого неба,

Молитву сьогодні

Заносим до Тебе.

За тих, що боролись

При станції Крути

За нашу Державу

Із ворогом лютим

Подвиг українських юнаків під Крутами навічно залишиться як символ національної честі, вони – студенти, курсанти, школярі – без вагань віддали молоде життя заради волі свого народу. Нехай же пам’ять про наших героїв буде вічною, І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як потрібно любити свою Батьківщину.

Перегляньте фотографії

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.