Вчителі математики формували ключові компетентності

семінар математикаНаприкінці січня у школі був проведений міський семінар вчителів математики на тему: “Формування ключових компетентностей у здобувачів освіти, інтеграція та реалізація наскрізних  змістових ліній у процесі навчання математики”. Голова ЦМК вчителів математики, фізики та інформатики Шеремет Л.М. розкрила дане питання. У процесі реформування школи змінюються підходи до навчання. Постає питання: Яким має бути випускник нової української школи? Він має бути: всебічно розвинений, здатний до критичного мислення, патріот з активною позицією, новатор, здатний змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

Компетентнісний підхід в освіті – це відповідь на вимоги часу. Динамічні зміни життя, постійне оновлення інформації зумовлюють потребу у членах суспільства – фахівцях, які здатні оперативно адаптуватись, навчатись протягом життя, безперервно розвиватись. На семінарі вчителі розглянули поняття “ математична компетентність“, ознайомилися з формами та методами впровадження наскрізних ліній на уроках математики, переглянули презентацію досвіду роботи ЦМК вчителів математики, переглянули відеопрезентацію на тему ”Впровадження елементів STEM-освіти на уроках математики”, переглянули фрагмент уроку алгебри у 9-А класі на тему  “ Арифметична прогресія”. Під час проведення уроку вчитель математики Шеремет Л.М. показала елементи впровадження наскрізних ліній.

Вчитель математики Шишко О.С. провела майстер-клас на тему “Впровадження елементів STEM-освіти на уроках математики”. Гостям семінару було запропоновано створити куб з використанням різнокольорового паперу за технікою орігамі.

Наступним етапом семінару було відвідування математичної гри для учнів 6-х класів “У світі логіки”, який підготувала та провела вчитель математики Шишко О.С. Свято розпочали ведучі Кулачок Ангеліна, Спічак Дар`я та Малянівська Анастасія. Перед початком гри учні дали клятву науці ”Математика”. Учасники отримали завдання розв`язати задачу Ейнштейна. А в цей час уболівальники прослухали доповідь академіка Повчальника, роль якого зіграв учень 11 класу Кравчук Олексій. Щоб уболівальники не нудьгували їм запропонували прослухати цікаву інформацію “Шпаргалка і розвиток наукової думки “, яку прочитав магістр математико – пристосовницьких наук, роль якого зіграла учениця 8-Б класу Портяник Світлана.

Команди по черзі відповідали на запитання. Між раундами гри були проведені конкурси з уболівальниками. У кінці гри журі підбило підсумки. Переможцями стали обидві команди учнів 6-А класу та 6-Б класу.

Під час підведення підсумків, вчителі математики оцінили проведення семінару на високому професійному рівні, побажали колективу школи наснаги, оптимізму та творчих здобутків в подальшій роботі.

БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ НА НАШІЙ СТОРІНЦІ ТУТ

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.