Вчимося захищати себе від насильства

Є теми, про які не заведено говорити публічно. Через сором, страх  та наслідки  оприлюднення того, що сталося. Або просто небажання визнавати, що це явище взагалі існує. Одне з них — сексуальне насильство щодо дітей. Це травма, яка впливає на все подальше життя дитини.

За даними Ради Європи, кожна 5-та дитина є жертвою сексуального насильства. Правоохоронці торік в Україні порушили 410 кримінальних справ, а з початку цього року – ще 70. Будь-яке насильство стосовно дитини є неприпустимим, і ніхто ніколи не може очікувати, що це трапиться. Але завжди треба мати розуміння і план дій, якою б малоймовірною і нереальною ситуація не здавалася.

З метою попередження сексуального насильства над дітьми в 3-А класі класним керівником Ковальчук В.М. в травні   були проведено 4 уроки  за темами: «Правила безпеки. Безпечні і небезпечні дотики», «Неважливо, хто торкається», «Безпечна поведінка з незнайомцями», «Розкажи дорослому».

Матеріали уроків надала  команда МБО «Служба порятунку дітей». Під час проведення яких  учні переглядали і обговорювали мультфільми,  виготовили книжечки з правил безпеки, розфарбовували малюнки до тем, виконували практичні вправи, працювали в групах шукаючи вихід з даної ситуації.

Головні герої  Даша і Саша допомагали учням зрозуміти відмінності між дотиками, які можуть бути безпечними і небезпечними та що потрібно робити, якщо до тіла торкаються у незадоволений спосіб.

Вихованці засвоїли правила з безпеки: «Розкажи дорослому», «Кричи. Біжи. Розкажи», «Бити не можна».

На паперовій ляльці писали імена людей, яким можуть розказати про свої переживання. Розвинули навички відмови під час розгляду різних небезпечних ситуацій, тренувалися кричати і просити допомогу у людини, якій довіряють. Змінили погляди щодо незнайомців. Якими б милими вони не були, вони є небезпечними. Дізналися, що мають право говорити іншим людям, в тому числі і дорослим, не торкатись їхнього тіла. Навчилися  пояснювати чому не можна зберігати погані таємниці.

Обговорення даних тем виявилося пізнавальним і важливим для всіх здобувачів освіти, а головне вони навчилися  розпізнавати та уникати небезпечних ситуацій, зокрема тих, які можуть призвести до сексуального насильства.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.