«ВИШИВАНКА – ГОРДІСТЬ НАШОЇ НАЦІЇ»

Уже 15 років в Україні та скрізь у світі, де живуть українці, відзначають День вишиванки. Уперше ідея присвятити один травневий день традиційному українському одягу виникла 2006 року у студентському середовищі Чернівців і швидко поширилася країною. Відтоді, щороку, українці та усі, кому подобається вишиванка, одягають цей одяг і носять удома, в офісах, на вулицях.

20 травня наша школа приєдналася до цього свята присвяченого українській культурі і традиціям.  Учні, педагоги, працівники школи продемонстрували справжній парад вишитих сорочок – давніх і сучасних, класичних стриманих і справді яскравих, з різними узорами, різним орнаментом і стилем. Об’єднує їх усіх те, що вишиванка, незалежно від кольору і стилю, завжди у моді! Протягом дня усі охочі мали змогу зробити фото у тематичній фотозоні «З Днем вишиванки , моя Україно!». Була організована виставка фото світлин «Моя родина у вишиванці».

Під керівництвом педагога організатора Олени Вакулюк на подвір’ї школи відбулося загальношкільне свято «Вишиванка єднає в одну родину». Ведучі, учениці 10 класу, Спічак  Дар’я та Стаднік Наталія розповіли про українську вишиванку, її історію та значення. Учні дізналися, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі. Протягом свята прозвучало багато віршів та пісень про українську прикрасу  та оберіг. На завершення святкування здобувачі освіти 1-10 класів взяли участь у музично-танцювальному флешмобі «Вишивана моя Україна».

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Перегляньте відео

Більше фотографій тут

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.