Бібліотека-простір для освітніх можливостей

новини бібліотекаа
Всеукраїнський місячник «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» тривав у школі у жовтні.

Місячник склався із 4-х тематичних тижнів. Перший  – тиждень Книги «Книга творить Людину», розпочався  зі святкової лінійки «Бенефіс найкращих читачів», де були відзначені і нагороджені кращі читачі шкільної бібліотеки. Книжкова алея «Новинки літератури» зустрічала протягом місяця читачів у бібліотеці. І   найменші читачі, і старшокласники із захопленням знайомились з новими надходженнями у бібліотеці. А навпроти алеї розташувалась книжкова галявина «Книжечки шукають друзів», яка гостинно запрошувала юних читачів поспілкуватись і потоваришувати з книгою. А поряд на старших читачів чекала персональна тематична книжкова поличка «Ювіляри жовтня».

Другий  – тиждень Знань «Спілкуємось, вивчаємо, пізнаємо, читаємо» розпочався із Читацького марафону учнів 7-8 класів «Читаємо без зупинки». А учні молодших класів брали участь у ряді  бібліотечних занять у вигляді бесід та ігор  («Діти, книга, бібліотека», 2-гі кл.),  подорожей по сторінках книг («Текстові елементи книги», 4-ті кл.) та повного занурення у художній світ книги («Ілюстрація в книзі», 3 кл.).

Третій – тиждень Бібліотворчості  «Читаємо, римуємо, малюємо – творимо!» мав за мету розкрити творчі здібності кожного учня. Для читачів були організовані різноманітні бібліотечні заходи : конкурс читців «Суперчитач» (5-ті кл.), конкурс поетів «Заримуй улюбленого героя» (6-ті кл.), практичне заняття «Створи свою історію» (7-мі кл.), інтерактивний кардмейкінг «Моя книжка» (4-ті кл.), конкурс малюнків «Моя бібліотека» (3-ті кл.).

Заключний, четвертий – тиждень Бібліошоу розпочався, екскурсією до бібліотеки найменших учнів школи, першокласників, які ще тільки вчаться читати і знайомляться з книгами. Про книгу і бібліотеку розповіла першачкам бібліотекар Токарська Оксана Станіславівна. А наступного дня – бібліоперфоменс «Літературні герої» –  читачів у бібліотеці зустрічали Баба-Яга, Фея-чарівниця і навіть Тореадори завітали. Правда не з Мадриду, а з Васюківки, але ні чим не гірші за іспанців, може не такі майстерні на кориді, але  майстри розповідати про свої «подвиги» ще ого-го які! Живе спілкування з цими героями заохотило читачів до спілкування з книгами, які вони тут же розібрали неначе гарячі пиріжки.

Дублер шоу «Бібліотекар на день» . Бібліотекарем у цей день працював учень 9-Б класу Кобулей Владислав. Він і читачів обслуговував, і потрібну літературу знаходив, і на читацькі запити відповідав. Навіть не забував бесіди з читачами проводити при поверненні книги та за боржниками побігати. А бібліотекар у цей час мала змогу підготуватися до святкової лінійки, яка і  завершила цей насичений, цікавий і пізнавальний Місячник шкільної бібліотеки. Переможці конкурсів, герої книг, дублери і всі, хто брав активну участь у Місячнику – нагороджені і відзначені. Це учні 5-х класів Коваленко Олександр, Кожухівський Марк, Бедко Максим, Бедрицька Дарина,  Драган Марія та Оверчук Анастасія (конкурс «Суперчитач»),   Столяр Іванка (4-А клас, конкурс «Моя книжечка»), Левчук Марія (3-А клас, конкурс малюнка), Спічак Даша, Малецька Олександра, Заєць Артем (актори ) та бібліотекар-дублер Кобулей Владислав.

«Закінчився місячник, та не закінчилися книги у бібліотеці. Тож бібліотека чекає на своїх читачів», – такими словами завершила бібліотекар Оксана Станіславівна святкову лінійку і місячник.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.