Андріївські вечорниці

Зима прийшла і празник принесла.Іі першим таким празником стало традиційне відзначення свята Андрія Первозванного. Свято з давньою історією, традиціями і обрядами які в наш час підзабуті але не менш цікаві і захоплюючі ніж сучасні. Саме з метою відродження традиції відзначення свята Андрія у школі пройшли Андріївські вечорниці.

Натхненником, організатором, автором сценарію і режисером вечорниць стала педагог-організатор Вакулюк О.В., яка дослідила величезний масив фольклористичної інформації, занурилась в дохристиянські часи з великою матеріальною і духовною автентичністю разом з дітьми відтворила традиції і обряди під час святкування Андріївських вечорниць.

Тут і автентичні предмети українського побуту ХІХ століття і оригінальні народні костюми, дотепи, забави, примовляння і привітання. Учні і вчителі – учасники святкувань, відтворили з максимальною достовірністю обряди ворожінь – на колосках, балабушках, чоботах, шапках, замісили і спекли – дохристиянський символ свята – калиту, яку потім всі охочі мали можливість спробувати відкусити, заспівали народних пісень, ну і, звичайно, зійшлися в запальному танку хлопці і дівчата і таким чином підтримали той невидимий зв’язок минулих і теперішнього покоління українців.

Кожного року до вже знайомих нам традицій і звичаїв ми додаємо щось нове, цікаве і автентичне, залучаємо нових учнів, педагогів, заохочуємо бажання досліджувати традиції  нашого народу. Саме тому це свято не втрачає актуальності і завжди цікаве для глядачів, учасників адже всі вони можуть проявити свої акторські здібності, гарно і весело провести час,отримати новий досвід.

Більше фотографій ТуТ

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.